Stylowo i higienicznie

Nowoczesność wkracza do naszych łazienek z coraz większym impetem. Dzięki wielu nowym rozwiązaniom, korzystanie z nich jest nie tylko bardziej komfortowe, ale też higieniczne.

Nie dotykaj

Wiodący producenci wyposażenia łazienek dbają o to, aby ich produkty łączyły w sobie zarówno ciekawe wzornictwo, jak i praktyczne cechy. Tę rolę z pewnością doskonale spełnią bezdotykowe baterie łazienkowe, które często montowane są w toaletach publicznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stosowali je także w naszych domach. Są to małe elektroniczne urządzenia sterowane podczerwienią, które działają, gdy tylko przyłożymy pod nie dłonie. Takie baterie są elementem inteligentnej łazienki i wszystko wskazuje na to, że ze względu na swoje zalety staną się coraz bardziej powszechne. W niedalekiej przyszłości baterie umywalkowe, prysznicowe czy wannowe będą z pewnością jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie i wyposażone w funkcje, o jakich jeszcze nam się nie śniło.

Nie tylko do łazienki

Bezdotykowe baterie sprawdzą się także w kuchni. Podczas gotowania czy pieczenia często mamy zabrudzone czymś ręce, a baterie bezdotykowe nie tylko pozwolą nam się łatwo umyć, ale też same pozostaną czyste. Wiemy, jaki jest efekt odkręcania kurków, gdy palce mamy ubrudzone na przykład ciastem. Niektóre baterie mają ciekawą funkcję, która polega na tym, że są one co jakiś czas przepłukiwane samoczynnie wodą, dzięki czemu nie rozwijają się w ich wnętrzu drobnoustroje. Bezdotykowe baterie umywalkowe wpływają także pozytywnie na oszczędność wody. Czasem, gdy na przykład chcemy umyć zęby, mamy zajęte obie dłonie i nie możemy zakręcić wody. Gdy mamy baterię bezdotykową to wystarczy odsunąć od niej dłoń, by woda przestała płynąć. Takie oszczędności będą przydatne zarówno w łazience, jak i w kuchni. Inteligencja urządzeń domowych często oznacza również to, że są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Wskazuje na to choćby oszczędność wody, do której się przyczyniają, a także materiały, z jakich są wykonywane. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom w naszych kuchniach i łazienkach, możemy przestać się obawiać, że zapomnimy zakręcić kurek.

Author: Kaktus z Lidla