Urządzanie łazienki to czysta przyjemność

Urządzanie łazienki może być czystą przyjemnością, jeżeli wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć. I choć musimy podjąć wiele decyzji, to odczujemy dużą satysfakcję, jeżeli będą one trafne.

Małe i duże

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej łazienki jest umywalka. Mogłoby się wydawać, że jej wybór jest prosty, bo wszystkie wyglądają tak samo, ale nic bardziej mylnego. Kupując umywalkę, pod uwagę musimy wziąć wiele czynników, aby spełniała ona swoją funkcję bez zarzutu. Z umywalki korzystamy wiele razy dziennie, więc ta czynność powinna być łatwa i zapewniać nam pełną wygodę.

Małe umywalki są urocze i nie zabierają nam cennego miejsca, ale nie są zbyt praktyczne. Gdy puścimy zbyt silny strumień wody, może się ona rozbryzgiwać i zachlapać podłogę oraz stojące na niej sprzęty. Ważna jest także, aby bateria łazienkowa była dopasowana stylem i rozmiarem do umywalki. Dlatego przed zakupami poznajmy wszelkie wymiary, aby nie mieć problemów z montażem.

mała biała łazienka

Bądź oryginalny!

Umywalki dostępne są w wielu wersjach. Proste w montażu i wygodne w użyciu są umywalki, które wpuszcza się w szafkę. W ten sposób zyskujemy przy okazji miejsce, w którym możemy ukryć różne niezbędne w łazience drobiazgi. Przydatny jest także blat szafki, na którym możemy ustawić na przykład mydło czy kosmetyki, które chcemy mieć pod ręką. Ważne jest także miejsce, w którym umywalkę ustawimy. Nawet jeżeli będzie duża, ale dostęp do niej utrudniony, to straci na funkcjonalności.

Dobrze, żeby nad nią było także miejsce na powieszenie lustra, bo trudno sobie wyobrazić łazienkę bez niego. Klasyczne umywalki są najczęściej w kolorze białym i wykonane z porcelany, ale jeżeli zależy nam na większej oryginalności, to mamy taką szansę. Ciekawą propozycją są umywalki szklane. Mogą one być w różnych kolorach – gładkie lub wzorzyste, a także w różnych kształtach i rozmiarach. Taka umywalka ma bardzo duży wpływ na styl łazienki i może być głównym elementem dekoracyjnym w tym pomieszczeniu. Jednocześnie są bardzo praktyczne i łatwo je utrzymać w czystości.

Author: Kaktus z Lidla