Estetyka i funkcjonalność szaf wnękowych

Kiedy przybywa nam rzeczy, a ubywa miejsca, to idealny moment, by pochylić się nad tematem szafy wnękowej. Na spokojnie możemy dopasować ją pod swoje preferencje – jak wiele rzeczy ma pomieścić i ile sama będzie zajmowała miejsca. Aczkolwiek warto jednak zastanowić się nad tym, jak może się ona prezentować w naszym mieszkaniu, jak i dla ilu osób trzeba będzie ją dostosować. Takie meble można bez żadnych problemów zamówić na wymiar w przypadku, gdy mamy niestandardowe wymiary pomieszczenia. Nie zawsze te, które dostępne są stacjonarnie, a tym samym na sklepie internetowym, będą pasować do naszego mieszkania lub domu.

Magia optyczna oszklonej szafy

W przypadku, gdy potrzebujemy dużo miejsca na ubrania czy inne rzeczy, dobrym wyborem będzie zakup szafy wnękowej do przedpokoju z lustrem. Takim sposobem zapewnimy sobie dużo miejsca, a jednocześnie optycznie powiększymy korytarz mający niekiedy niestandardowy układ, a samo mieszkanie posiada nietypowe ułożenie pomieszczeń lub nieduży metraż. Dodatkowym atutem jest to, że oszklona szafa może nam zastąpić lustro, dzięki czemu miejsce przeznaczone na powieszenie go możemy zagospodarować całkiem inaczej. 

Jeśli ktoś chce zakupić szafę wnękową do przedpokoju, w swoim mieszkaniu może bez żadnych przeciwskazań udać się do najbliższego sklepu i poprosić nawet o zaprojektowanie takiej. Wtedy też pod uwagę trzeba wziąć funkcjonalność szafy. Powinniśmy się zastanowić nad wysokością, głębokością i szerokością. Kolejną kwestią jest jej zastosowanie – jeśli mamy dużą rodzinę, dobrym rozwiązaniem jest wybór tej bardziej pojemniejszej z lustrem. Pomimo rozmiarów pozwala nam na praktyczne zagospodarowanie przestrzenią. Taką szafę można również zakupić na zamówienie.

Nie musimy się martwić o kwestie wizualne czy estetyczne, bowiem paleta kolorystyczna trafi w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki nowoczesnemu designowi idealnie taka szafa będzie uzupełniał każde wnętrze.

Prostota jest dobra na wszystko

Dzięki szafom na wymiar, wnętrza mogą zachwycać swoją prostotą, ale i niesamowitą funkcjonalnością. Nie musimy się martwić o spójność z resztą mebli, ponieważ dzięki unikatowej kolorystyce i wykonaniu będą się z nimi idealnie komponować. Jeśli chodzi o jakość materiału, możemy być pewni, że mamy do czynienia z niesamowicie trwałymi elementami odpornymi niemalże na wszystko.

Dzięki możliwości zaprojektowania takiej szafy na wymiar nie musimy się martwić o odpowiednie zagospodarowanie przestrzenią, gdyż wszystko będzie do siebie pasować. 

Prostota, elegancja i szyk – dzięki temu nasze mieszkanie nabierze swoistego wyrazu i indywidualności.

Author: Kasia Szczur-Sylvian