Zestawy prysznicowe i kabiny dla fanów nowoczesnego designu

Najważniejszym punktem każdej łazienki jest wanna lub prysznic. Przeglądając wnętrza zaprojektowane przez wziętych architektów, nie sposób nie zauważyć, że coraz częściej rezygnujemy z klasycznej wanny na rzecz drugiej opcji – prysznica. Jakie zestawy prysznicowe i kabiny są obecnie na czasie? Sprawdź nasze rady!

Zestawy prysznicowe podtynkowe do minimalistycznej łazienki

W architekturze dominuje dzisiaj minimalizm.  Łazienki nie wyłamują się z tej reguły. W wiodące trendy doskonale wpisują się zestawy prysznicowe o podtynkowej konstrukcji. W przeciwieństwie do klasycznych zestawów, elementy instalacyjne natynkowych baterii schowane są za okładziną ścienną w taki sposób, że są całkowicie niewidoczne. Tego typu urządzenia doskonale się prezentują, zajmują bardzo mało miejsce na ścianie, łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Kabiny typu walk-in

Nie mamy wątpliwości, że każdy esteta szukający kabiny do nowoczesnego, wysmakowanego wnętrza będzie zachwycony „kabinami” walk-in z płytą prysznicową lub odpływem zamontowanym bezpośrednio w podłodze. Strefa prysznica jest wydzielona jedynie za pomocą szklanej tafli. Innowacyjne rozwiązanie z powodzeniem łączy w sobie maksymalną funkcjonalność z dopracowaną estetyką. Kabiny typu walk-in nadają aranżacji nowoczesnego, minimalistycznego wyrazu, nie zajmują wiele miejsca, optycznie powiększają przestrzeń. Tego typu „kabiny” polecane są nie tylko miłośnikom nowoczesnego designu, ale również osobom starszym czy mającym problemy z poruszaniem się.

Author: Szpak Mateusz