Łazienka na poddaszu

Łazienki mogą być również usytuowane na poddaszu. Taka łazienka ma swój niepowtarzalny nastrój. Światło wpadające przez okna dachowe powoduje piękne naturalne oświetlenie. Pod skosem dachu można zamontować na przykład szafki albo urządzenia WC takie jak miska ustępowa czy bidet. Ciekawie wygląda również umieszczona w tym miejscu wanna. Ważne jest to aby zwrócić uwagę na wysokość pomieszczenia w tym miejscu. Nie może być niższe niż sto dziewięćdziesiąt centymetrów. Łazienka na poddaszu jeśli jest adaptowana z dawnego strychu lub pomieszczenia gospodarczego ma dodatkową zaletę jest na ogół większa niż standardowo budowane łazienki i dzięki temu można lepiej ja rozplanować i pomieścić więcej urządzeń, możemy również wybrać niemalże dowolne wieszaki na ręczniki łazienkowe, wszystko co sobie wymyślimy zmieści się w tak dużej łazience.

Niepowtarzalny klimat

Dodatkowa zaletą jest to iż zazwyczaj są tam różnego rodzaju ukośne stropy, belki i słupy podtrzymujące które można wykorzystać dodatkowo do aranżacji wnętrza. Takie wnętrze łazienki na poddaszu można urządzić niezwykle oryginalnie i komfortowo. Duże słupy które stoją na przykład na środku pomieszczenia mogą pełnić różne funkcje na przykład jako wieszaki na ręczniki łazienkowe czy płaszcze kąpielowe. Można je obudować lustrami i wtedy nasze wnętrze będzie wydawało się jeszcze większe.

Kabina i wanna na poddaszu

Kabina i wanna to idealne połączenie, jeżeli chodzi o łazienkę na poddaszu. Dzięki temu, że mamy tam specyficzną konstrukcję to zazwyczaj na kolanowej ścianie pod skosem wstawia się wannę a w najwyższym punkcie łazienki możemy ustawić kabinę prysznicową. Dzięki temu nie tracimy miejsca pod skosem. Zazwyczaj to właśnie w tym miejscu ludzi mają problemy z zabudową. Oprócz tego łazienka na poddaszu to niewątpliwie miejsce, gdzie możemy popuścić wodzę fantazji. To idealne miejsce gdzie możemy połączyć metal z drewnem. Każda łazienka na poddaszu, zwłaszcza z odkrytymi belkami daje szereg możliwości do aranżacji i stworzenie niepowtarzalnego wnętrza.

Author: Pan Kleks