Rozwiązania do małej łazienki w bloku

Większość osób mieszkających w blokach, szczególnie tych wznoszonych według standardów obowiązujących w budownictwie kilkadziesiąt lat temu, musi zadowalać się ciasną, często nieustawną łazienką. Czy ograniczenia przestrzenne muszą być równoznaczne z brakiem komfortu? Niekoniecznie! Jak urządzić małą łazienkę? Jaki zestaw prysznicowy wybrać? Sprawdź nasze rady!

Odpowiedni zestaw prysznicowy

Właściciele mieszkań z małymi łazienkami powinni zrezygnować z masywnych, dużych wanien zajmujących wiele cennego miejsca i przytłaczających kompozycję. Optymalnym rozwiązaniem okazują się być nowoczesne, przezroczyste kabiny typu walk-in. Delikatna, pozbawiona brodzika kabina doda kompozycji łazienkowej designerskiego rysu. Na ścianie zamontuj zestaw prysznicowy o podtynkowej konstrukcji. W tego typu kompletach widoczne dla oczu są jedynie natryski oraz elementy pozwalające nimi sterować, a cała instalacja ukryta jest za płytkami ściennymi. W kolekcjach czołowych producentów nie brakuje eleganckich zestawów wyposażonych nie tylko w standardową baterię, ale również regulowane deszczownice i dysze do hydromasażu.

Graj kolorem!

Podczas wybierania mebli, unikaj masywnych, dekoracyjnych kompletów wykończonych matową powłoką. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się minimalistyczne, lekkie modele z błyszczącą, odbijającą światło folią lub laminatem. Obawiasz się, że jasna łazienka z śnieżnobiałymi meblami i błyszczącą, srebrną armaturą będzie prezentować się zbyt chłodno? Drewniana podłoga, zielone akcenty lub płytki imitujące naturalny surowiec subtelnie ocieplą aranżację.

Author: Szpak Mateusz