Wylewka – jej rodzaj i wysokość mają znaczenie

Urządzenie domu wymaga od nas podjęcia wielu strategicznych decyzji. Przecież generalny remont przeprowadza się na wiele lat. Oznacza to, że nie będziecie rokrocznie zmieniać wystroju kuchni. Ta raczej pozostanie z Wami na wiele lat. Warto zatem poszczególne jej elementy wybrać niezwykle świadomie. Mowa tutaj nie tylko o płytkach, meblach, czy sprzęcie AGD, ale również o baterii zlewozmywakowej, która wbrew pozorom ma ogromne znaczenie w komfortowym korzystaniu z pomieszczenia. Jeśli ustaliliście już, że tą, która będzie elementem Waszej kuchni jest bateria kuchenna stojąca, warto zastanowić się nad rodzajem wylewki. Co to takiego i spośród czego można wybierać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Jeśli jesteście ciekawi co mamy do powiedzenia, zachęcamy do lektury.

Odpowiedni typ wylewki może być zbawieniem podczas zmywania naczyń

Nie da się ukryć, że producenci baterii zlewozmywakowych nie na darmo wymyślają kolejne rodzaje wylewek. Robią to nie tylko dlatego, żeby ich produkty były najchętniej kupowanymi przez klientów, ale przede wszystkim dlatego, aby ułatwić im życie i pracę w kuchni. O jakich typach wylewek mowa? Na rynku można spotkać m.in.:

  • wylewka wyciągana – jedna z najpopularniejszych obecnie wylewek dostępnych na rynku. Dzięki niej nie tylko możemy napełnić naczynie, nie wkładając go do zlewy, ale również swobodnie możemy opłukać duże naczynia. Taka wylewka wyciągana jest na około 100 do 150 centymetrów.
  • wylewki z możliwością obracania się – te doskonale sprawdzają się w momencie, kiedy decydujemy się na zlewozmywak dwukomorowy. Zasięg obrotu takiej wylewki sięga od 120 do 360 stopni.
  • wylewka wysoka – doskonały produkt dla osób, które nie lubią niskich wylewek, często utrudniających choćby nalewanie wody do czajnika. Najczęściej taka wylewka przybiera formę litery C lub U.
  • wylewka nieruchoma – coraz rzadziej używana. Doskonale sprawdza się w jednokomorowym zlewie, gdzie niepotrzebne jest jej obracanie. Pamiętać należy jednak o tym, aby wybrać jej odpowiednią długość, która nie będzie utrudniała jej użytkowania.

Wspomniane wyżej wylewki są jednymi z najpopularniejszych. Nie oznacza to jednak, że w sklepie nie znajdziesz innej, która będzie o wiele bardziej pasowała do Twoich potrzeb. Szukaj, a na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Author: Sukulent z Biedronki