Moda na retro

Co jakiś czas projektanci wracają do różnych stylów. Wszystko, co nowe i nieznane pomału się wyczerpuje. Stąd wracamy do tego, co było, czyli do tak zwanego stylu retro. Styl ten jest obecnie bardzo rozchwytywany w dziedzinie życia, jaką jest moda. Chodzi tutaj o ubrania, akcesoria do domu, fryzury czy makijaż. Wraca to, co było kiedyś. Wracają loki. Wracają szerokie spodnie. Nowy styl lubi dodatki retro. Nadają one charakteru nie tylko ubraniom czy wnętrzom ale również wyrażają to, że szanujemy przeszłość. Moda lubi mieszanie stylów. Retro pasuje do nowoczesności, tak jak wieszaki na ręczniki łazienkowe retro pasują do nowoczesnych łazienek. Sprawdzi się także w klasyce.

Eleganckie wnętrza

Elegancja także znajdzie miejsce na to co było kiedyś. Ludzie mają sentyment do starych rzeczy, ciężko zapominają o przeszłości. Stąd tak łatwo wraca do nas retro. Lubimy je. Jest nam dobrze znane. Nie jest nam obce. Ludzie na ogół boją się zmian. Styl retro wprowadza pewną harmonię między tym, co nowe a tym co stare. Sprawia, że zmiany są łatwiejsze do zaakceptowania i szybciej przyzwyczajamy się do nowości.

Drewno w łazience

Coraz częściej, wykorzystuje się w łazienkach drewno, lub materiały drewnopodobne, co w połączeniu z delikatna armaturą, daje prawdziwie designerski styl. Modne sa również ciemne blaty, na których ustawia się właśnie wolnostojące umywalki o różnych kształtach i kolorach. te najbardziej wymyślne sa ze szkła, nie zawsze jednak białego. Zdarzają się kolory zielone, bordowe, a nawet czarne.

Kolory takie znakomicie współgrają, na przykład z parawanem przy wannie. Wg indywidualnych projektów wykonuje się nawet umywalki zrobione z lustra. Jest to jednak rozwiązanie dla wyjątkowo odważnych i mających czas, aby taka umywalkę utrzymać w czystości. Na rynku, dostępnych jest mnóstwo producentów sanitariatów, chociaż furorę w Polsce, robią także projektanci z Włoch i Francji. To, z których skorzystamy zależy od naszych możliwości finansowych.

Author: Pan Kleks