Łóżka kolory tapicerki

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno być przytulne, abyśmy mieli możliwość zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. Ciepły, przytulny styl jest różny dla każdego z nas, ponieważ uzależniony jest indywidualnych preferencji. Najważniejszym elementem w sypialni jest łóżka, ponieważ to właśnie na nim możemy zasnąć i odpocząć. Łóżka powinno być przede wszystkim funkcjonalne, to znaczy wygodne. Poza tą funkcją może także spełniać się jako dekoracja wystroju. 

Rodzaje łóżek

Znalezienie odpowiedniego łóżka do sypialni jest trudnym zadaniem, ponieważ w sprzedaży dostępne są różne modele różniące się między sobą powierzchnią spania czy kolorem. Najważniejszą częścią łóżka jest materac, który powinien być dobrany do naszych potrzeb. Łóżka mogą także posiadać wygodne oparcie, dzięki którym będziemy mieć możliwość odpoczynku na łóżku w pozycji półsiedzącej. Łóżka kolory tapicerki powinny nawiązywać do pozostałych mebli oraz dodatków. Zagłówek jest widoczną częścią łóżka, dlatego zwykle staje się ozdobą całego pokoju. Eleganckie przeszycia, a także błyszczące elementy w zagłówku są najczęściej wybieranymi elementami dekoracji do sypialni. Łóżka tapicerowane będą dopełnieniem sypialni w każdym stylu. 

Jaki kolor tapicerki wybrać?

Ze względów pragmatycznych, najbardziej popularnymi kolorami tapicerki są ciemny niebieski, zielony oraz czerń. Odpoczywając na łóżku, zwykle zajadamy się przekąskami, przez co na tapicerce mogą powstawać plamy. Na ciemnych materiałach zabrudzenia są zdecydowanie mniej widoczne, dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup ciemnej tapicerki. Łóżka kolory tapicerki powinny być dopasowane do kolorów ścian,  także mebli. Kolorowe poduszki mogą dopełnić wystroju wnętrza i nawiązywać do odcienia tapicerki. Kontrastowe kolory pozwolą na zbudowanie niepowtarzalnego wnętrza, które z pewnością zachwyci każdego. Przytulny nastrój można osiągnąć przez połączenie ciepłych kolorów oraz odpowiednie oświetlenie. Klimatyczny wystrój pozwoli nam się zrelaksować oraz odpocząć po ciężkim dniu. 

Author: Kasia Szczur-Sylvian