Różne rodzaje wężów prysznicowych

Z pewnością jest ważnym, ale także najczęściej narażonym na zniszczenia elementem wyposażenia prysznica. Wąż natryskowy, bo o nim mowa, wymieniany jest dość często, ale przede wszystkim dlatego, że jest bardzo mocno eksploatowany. Warto więc porządnie zastanowić się nad wyborem określonego węża, tak by potem nie żałować swojej decyzji i by zbyt wcześnie nie wracać do sklepu po kolejny.

Różne długości i różne materiały

Dlaczego wąż prysznicowy tak łatwo się niszczy? Choćby dlatego, że to właśnie ten element chwytamy w dłonie podczas prysznica. Wystarczy solidniejsze szarpnięcie, by uszkodzić tę część. Oczywiście nie za każdym razem, kiedy pociągamy za ten element wyposażenia, ulega on na przykład naderwaniu. Warto jednak uważać i przede wszystkim postawić na wysoką jakość produktu.

Węże prysznicowe dostępne są w różnych rozmiarach, czyli posiadają różne długości. Nieodpowiedni wybór w tym zakresie może skutkować uszkodzeniami i to nie tylko węża, ale innych elementów prysznica. Jeśli bowiem ta część jest zbyt długa, to może uderzać o różne otaczające elementy, a poza tym będzie się też skręcała. Ma to także negatywny wpływ na komfort użytkownika podczas kąpieli. Warto więc dobrać długość tak, by zaoszczędzić kłopotów sobie oraz armaturze łazienkowej.

Inna kwestia to materiał, z jakiego wykonany jest wąż. Najczęściej spotykane są produkty z tworzywa sztucznego oraz metalowe. Tworzywo sztuczne jest bardziej miękkie, co oznacza, że wspomniane już inne elementy armatury są mniej narażone na zarysowania i inne uszkodzenia.

Dbaj podczas korzystania

Czasem trudno uniknąć awarii i konieczny jest zakup nowego węża prysznicowego. Żywotność tego typu wyposażenia można jednak zwiększyć, odpowiednio dbając o produkty podczas użytkowania i nie tylko. Wystarczy choćby przestać zawijać wąż, ponieważ może to doprowadzać do zniszczenia jego struktury. W efekcie mogą się pojawiać naderwania i woda zacznie przeciekać. Są także środki do czyszczenia, z których również warto raz na jakiś czas skorzystać.

Author: William F.