Brodzik 110×90 czy to dobry wymiar?

Urządzanie mieszkania i domu jest bardzo czasochłonne, ponieważ stajemy przed wyborami wyposażenia, które będzie miało nam służyć przez kilka kolejnych lat. Inspiracje czerpiemy z Internetu, czasopism czy sklepowych aranżacji. Najbardziej kosztownym remontem jest remont łazienki, ponieważ wymiana glazury i armatury jest droga. Poza nowy sprzętem kosztowne jest również zatrudnienie fachowców, którzy podejmą się remontu.

Armatura łazienkowa – jaką wybrać?

Najtrudniejszym wyborem w aranżacji łazienki jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. W małych pomieszczeniach zdecydowanie bardziej sprawdzi się kabina prysznicowa, ponieważ zajmuje dużo mniej miejsca. Poza tym aspektem prysznic jest też bardziej ekologiczny ze względu na mniejsze zużycie wody w porównaniu do kąpieli w wannie. Brodzik 110×90 jest gwarantem komfortowego prysznicu, a przy tym nie zajmuje zbyt wiele miejsca w niewielkich łazienkach. Kabina prysznicowa tych wymiarów będzie odpowiednim wyborem dla każdego. Szukając odpowiedniej wanny, również powinniśmy zwrócić uwagę na jej wymiary oraz możliwości montażu. Na rynku dostępne są wanny wolnostojące oraz przyścienne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia łazienki?

Wybierając wyposażenie łazienki, należy kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami oraz stylem życia. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że prysznic czy wanna są lepsze, ponieważ jest to bardzo indywidualny wybór uzależniony w dużej mierze od naszych przyzwyczajeń. Wanna sprawdzi się u osób, które lubią relaksować się podczas długich i gorących kąpieli. Prysznic może być lepszym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które nie mają czasu na długie kąpiele i cenią sobie krótki, kilkuminutowy prysznic. Dla osób starszych korzystanie z prysznica również będzie dużo łatwiejsze, ponieważ wejście do wanny jest trudniejsze dla osób ze schorzeniami. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego w tej sprawie nie powinnyśmy kierować się aktualnie panującymi trendami, a naszymi potrzebami i możliwościami.

Author: Mauro Mazzumi