Fotele na płozach — Do czego pasuje fotel uszak bujany i gdzie go postawić?

Fotele na płozach zwane inaczej bujanymi towarzyszą nam od bardzo dawna. Ten rodzaj mebli wypoczynkowych jest znany od XIX w., kiedy to w Niemczech rozpoczęła się budowa na skalę przemysłową giętych z drewna biegunów o fantazyjnych kształtach. Współcześnie dużą popularnością w aranżacji wnętrz cieszy się fotel uszak bujany, jako jeden z tych przedmiotów, które mimo minimalistycznej formy przyciągają wzrok.

Czym charakteryzuje się fotel uszak bujany?

Fotel uszak bujany to jeden z najwygodniejszych mebli na biegunach, jaki można sobie wyobrazić. Łączy w sobie elementy stylu skandynawskiego z kontynentalnym sposobem na relaks. W porównaniu z tradycyjnymi fotelami na płozach  jest o wiele wygodniejszy, bardziej reprezentatywny. Fotel uszak bujany jest wyposażony w głębokie szerokie, tapicerowane siedzisko wykonane z zastosowaniem sprężyny falistej oraz pianki typu HR, która ma doskonałą twardość oraz idealną sprężystość. Wysokie oparcie z porządnymi podłokietnikami pozwala na doskonały relaks i poczucie komfortu na najwyższym poziomie.

Do jakich wnętrz pasuje fotel uszak bujany?

Proste bieguny foteli na płozach doskonale prezentują się w nie tylko w klasycznych i nowoczesnych salonach, ale także tych urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym, bądź art déco. To dobry zakup do pokoików dla małych dzieci, jako świetne „narzędzie” do usypiania maluchów, bez wysiłku. Ich różnorodność wielkości i kolorystyki sprawia, że łatwo dopasować je do każdej stylizacji. Mocne kolory fotela uszaka bujanego — bądź te z ciekawym printem, warto zastosować do chłodnych pomieszczeń. Kupując je do salonu, można postąpić w dwojaki sposób. Po pierwsze — dobrać je tak, aby stylem pasowały do kanapy, po drugie, tak aby kontrastowały z nią — celem stworzenia nietuzinkowej dekoracji wnętrza.

Jaki materiał pasuje na obicie foteli na płozach?

Fotel na płozach może być wykonany z różnej grubości i wytrzymałości materiałów o określonej wytrzymałości na przetarcia i mechacenie — dobranych do natężenia ruchu w miejscu użytkowania go. Jednym z częściej wybieranych tapicerek są modele o siedziskach welurowych lub zamszowych, co sprawia, że użytkowanie ich jest szczególnie przyjemne. Dodatkową zaletą tego materiału jest jego zdolność do ograniczonego wchłaniania płynów, przez co są one wygodne do czyszczenia. Do eleganckich wnętrz warto zdecydować się na fotele na płozach z ekoskóry bądź skóry naturalnej.

Author: Kasia Szczur-Sylvian