Zestawy prysznicowe podtynkowe i spółka, czyli sprytne rozwiązania do małych łazienek

Urządzenie funkcjonalnej i modnej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy nie mamy do dyspozycji przestronnego pomieszczenia, a jedynie ciasną łazienkę. Czy ograniczenia przestrzenne muszą oznaczać rezygnację z komfortu i estetyki? Niekoniecznie! Zestawy prysznicowe podtynkowe i inne rozwiązania architektoniczne pomogą Ci stworzyć zachwycające wnętrze. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak ciekawie zaaranżować niewielką łazienkę.

Zestawy prysznicowe podtynkowe zamiast wanny

Właściciele mieszkań z małymi łazienkami powinni zrezygnować z zajmującej dużo cennego miejsca wanny na rzecz prysznica. Wbrew pozorom, wymiana wanny na designerską kabinę wcale nie musi wiązać się z mniejszym komfortem podczas wykonywania wieczornej czy porannej toalety. Wręcz przeciwnie – innowacyjne prysznice czołowych marek wyposażone są w deszczownice, dysze do hydromasażu, systemy audio i funkcje sauny, dzięki którym wizyta pod prysznicem staje się kojącą sesją relaksacyjną. Kompozycja nabierze lekkości, kiedy zastąpisz tradycyjną, niemodną już kabinę z brodzikiem lekką,, szklaną zabudową z odpływem podłogowym. W małej łazience szczególnie dobrze sprawdzają się natryski pozbawione brodzika i zestawy prysznicowe podtynkowe. W tego typu zestawach wszystkie elementy instalacyjne schowane są za okładziną ścienną, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, świetnie się prezentują i łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Łazienka w wersji glamour

Małe pomieszczenia powinny być urządzone w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Łazienki nie wyłamują się z tej reguły. Podczas wybierania mebli unikaj modeli z ciemnymi, matowymi frontami. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się pozbawione zbędnych ozdobników zabudowy o białej, błyszczącej powierzchni. Na jednej ze ścian małej łazienki obowiązkowo powinno znaleźć się duże, pozbawione ramy lustro. Na podłodze celująco zdadzą egzamin wielkoformatowe kafle.

Author: Szpak Mateusz