Wyposażenie prysznica piękne i funkcjonalne przez długie lata

W wilgotnej łazience nietrudno o zabrudzenia i rozwój bakterii. Kondycji armatury nie sprzyja również kontakt z twardą wodą. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i przy minimum dbałości wyposażenie prysznica może w nienagannym stanie służyć przez wiele lat. Jak należy czyścić zestaw prysznicowy? Sprawdź!

Czym czyścić wyposażenie prysznica?

Wyposażenie prysznica zazwyczaj swoje eleganckie, srebrzyste wykończenie zawdzięcza powłoce z chromu. Kontakt chromowanej powierzchni ze środkami czyszczącymi zawierającymi kwas solny, kwas mrówkowy, wybielacze na bazie chloru i kwas octowy może doprowadzić do jej nieodwracalnego uszkodzenia. Aby tego uniknąć, do usuwania zabrudzeń używaj zawsze wysokiej jakości środków myjących dedykowanych chromowanej armaturze. Bezwzględnie unikaj mleczek z ostrymi granulkami oraz ostrych myjek, które mogłyby zarysować powierzchnię. Po zakończeniu mycia należy dokładnie opłukać baterie, dysze i inne elementy wodą. Brud z fug i innych trudnodostępnych miejsc usuniesz przy pomocy środka na bazie kwasu cytrynowego.

Domowe sposoby na lśniącą łazienkę

Nade wszystko cenisz sobie ekologiczne rozwiązania? W takim razie zrezygnuj z tradycyjnych płynów i mleczek na rzecz produktów, który znajdziesz w swojej kuchni –  octu oraz sody. Ocet doskonale usuwa osady z mydła i kamień, a soda – zaschnięte zabrudzenia.
Prostym, a zarazem skutecznym sposobem na oczyszczenie perlatorów jest wymontowanie ich i umieszczenie na kilkanaście minut w wodzie z dodatkiem środka myjącego. Po tym czasie kamień powinien się rozpuścić.

Author: Szpak Mateusz