Wyposażenie prysznica – jak urządzić modną łazienkę?

Łazienka w każdym mieszkaniu jest miejscem szczególnym. To właśnie w niej możemy zrelaksować się po stresującym dniu, to tutaj regenerujemy swoje ciało i przygotowujemy się do wielkich wyjść. Aby każda wizyta w łazience była źródłem czystej przyjemności, podczas jej aranżacji nie warto zdawać się na przypadek. Jak urządzić stylową łazienkę? Jakie wyposażenie prysznica wybrać? Sprawdź nasze rady!

Podtynkowe wyposażenie prysznica

Elementy instalacyjne zaburzające idealnie dopracowaną, minimalistyczną kompozycję nie są mile widziane w modnej łazience. Możesz sprytnie je ukryć, wybierając podtynkowe wyposażenie prysznica. Podczas montażu innowacyjnych baterii, deszczownic czy dysz wszystkie elementy instalacyjne ukrywane są za okładziną ścienną. Dla oka widoczne są jedynie natryski i elementy umożliwiające sterowanie nimi.

Brodzik? Niekoniecznie!

Masywne, białe brodziki są już historią. W nowoczesnych łazienkach nieestetyczne brodziki zastępowane są odpływami montowanymi bezpośrednio w podłodze. Bateria prysznicowa znajduje się jedynie za minimalistycznymi, idealnie przezroczystymi drzwiami. Takie rozwiązanie sprawia, że prysznic harmonijnie wtapia się w aranżację, nie przytłaczając kompozycji. Brak brodzika ułatwia również toaletę osobom starszym lub mającym problemy z poruszaniem się.

Zabawa kolorem

Ważnym czynnikiem wpływającym na estetykę wnętrza jest dominująca w nim kolorystyka. Minimalistyczne, wypełnione białymi meblami i płytkami aranżacje, w których panował niemal laboratoryjny klimat, odchodzą w zapomnienie. Designerzy coraz śmielej eksperymentują w łazienkach z deseniami i kolorystyką, tworząc nieszablonowe i przykuwające wzrok kompozycje. Do najmodniejszych wzorów, które mile widziane są na łazienkowych ścianach, zaliczyć możemy marokańską mozaikę, kolorowe kwiaty, beton. Miłośników awangardowych, eleganckich aranżacji na pewno zainteresują wnętrza zdominowane przez ciemne, matowe powierzchnie. Wielkoformatowe płytki w kolorze butelkowej zieleni, granatu lub czerni dodadzą każdej łazience luksusowego charakteru. Pamiętaj jednak, że ciemna paleta sprawdza się wyłącznie w dużych pomieszczeniach. Właściciele małych łazienek powinni postawić na jaśniejsze tonacje i połyskujące materiały, wyposażenie prysznica i inne elementy odbijające światło.

Author: Szpak Mateusz