Wyposażenie łazienki

Perspektywa remontu bywa ekscytująca, ponieważ przybliża nas do posiadania wymarzonego wnętrza, urządzonego w takim stylu, jaki najbardziej nam się podoba. Czasami ten entuzjazm gasi tylko myśl o bałaganie, jakie nieodzownie związany jest z gruntowną metamorfozą pomieszczenia.

Szczególnie, gdy dotyczy ona łazienki i wiąże się z koniecznością usuwania starych łazienek. Ale warto się kilka dni przemęczyć, żeby później przez lata móc korzystać z pięknej i nowoczesnej łazienki… Kiedy najgorsze prace zostaną już wykonane, wtedy możemy przejść do przyjemniejszej części remontu, czyli kupowania wyposażenia łazienki, a zatem jej urządzenia.

 

Najważniejsze elementy wyposażenia

Na pewno, aby łazienka mogła spełniać swoją funkcję, to koniecznie musi znaleźć się w niej umywalka i wanna bądź prysznica. Jeżeli nie posiadamy osobnego pomieszczenia na toaletę, to również musimy rozejrzeć się za wc, które stanie w naszej nowej łazience. W ostatnim czasie bardzo często wybierane są toalety z podwieszaną miską, które prezentują się dużo efektowniej, niż klasyczne stojące kompakty. Co do umywalek, to tutaj też wybór jest ogromny, a decyzja zależy od gustu oraz oczekiwań. Oglądając katalogi wnętrzarskie, często można spotkać się z nablatowymi umywalkami, które znajdują się w nowoczesnych łazienkach. Ale nie znaczy to, że wpuszczane umywalki w blat wyszły z mody. Nic z tych rzeczy, ponieważ są one ponadczasowe i raczej nie grozi im to, że znikną ze sprzedaży. Kolejna kwestia to wanna bądź prysznic. Decydując się na wannę, można mieć tak naprawdę 2 w 1 – kąpiąc się w niej, jak i biorąc prysznic. Baterie łazienkowe wannowe coraz częściej wybierane są z termostatem, który gwarantuje wygodę oraz mniejsze zużycie wody. Dlatego warto rozważyć ten zakup.

 

Dodatki podkreślające styl łazienki

Nie mniej ważne niż wanna czy umywalka są dodatki, w postaci różnych akcesoriów. Zaliczamy do nich m.in. pojemnik na mydło, kubeczek do mycia zębów, uchwyt na ręczniki, papier toaletowy czy szczotkę do wc. Wszystko powinno być utrzymane w takim samym stylu, aby pasowało do siebie i ładnie się razem komponowało. W nowoczesnych łazienkach nie brakuje też dekoracji w postaci świec czy napisów, takich jak słowo „bath”.

Author: Micha Lina