Wanna, prysznic, czy parawan?

Kiedy mamy do dyspozycji dużą powierzchnię łazienki, chcemy aby jej wystrój był wyjątkowy i niepowtarzalny. W niektórych domach od razu projektuje się oddzielnie toalety, a oddzielnie łazienki czy nawet pokoje kąpielowe. To marzenie niejednego z nas, by mieć miejsce, które służyłoby nie tylko do szybkiej porannej toalety w postaci prysznica. Czasami potrzebujemy czegoś więcej – na przykład długiej kąpieli w dużej wannie. W tym obszarze mamy w czym wybierać. Coraz bardziej popularne stały się wanny z hydromasażem, wanny narożne czy symetryczne o przedziwnych kształtach. Nowatorskie rozwiązania maja wielu zwolenników, jednak powierzchnia, jaka dysponujemy musi być naprawdę duża. W takiej sytuacji możemy bowiem zamontować ją nie tylko pod ścianą, ale także na środku pokoju kąpielowego, najlepiej na minimalnym podeście. Do tego dobieramy odpowiednie dodatki jak mydelniczka, kosz na pranie czy też wieszak łazienkowy czarny i już mamy pięknie urządzoną łazienkę.

Optyczne powiększenie łazienki

Dzięki temu optycznie osiąga się dobry efekt, wokół wanny możemy ustawić bowiem wiele elementów dekoracyjnych – na przykład świece czy kwiaty doniczkowe. Koszt urządzeń sanitarnych z hydromasażem kształtuje się bardzo różnie, od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy.  Cena zależy od kształtu, wielkości i koloru. Dość popularne staja się bowiem wanny w innym kolorze niż biały. Musisz mieć jednak świadomość, że kolor czarny, który prezentuje się niezwykle, jest jednak bardzo trudny w utrzymaniu codziennej czystości. Widać na nim każda kroplę wody. Jeśli nasza łazienka jest mniejsza, mamy możliwość korzystania z hydromasażu  pod prysznicem. Kabinę możemy już kupić za kilkaset złotych i z pewnością będziemy równie zadowoleni.

Parawan nawannowy

Aby połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać mała powierzchnię możemy zdecydować się na parawan nawannowy. To nowoczesne rozwiązanie w cenie kilkuset złotych, dzięki któremu mamy i wannę i kabinę prysznicową w jednym. Design elementów jest tak różny, że każdy znajdzie cos dla siebie. U renomowanych producentów znajdziemy połączenia chromu z szybami, a także parawanów w innych kolorach, które stworzą w łazience intymny kącik

Author: Pan Kleks