Wanna czy prysznic? Wybór łatwy czy trudny?

Bez wątpienia w najbardziej komfortowej sytuacji są ci, którzy mogą pozwolić sobie na jedno i drugie. Najczęściej są to osoby które są właścicielami domków, gdzie najczęstszym rozwiązaniem jest prysznic w łazience usytuowanej na dole, natomiast wanna w łazience na piętrze blisko sfery sypialni domowników.

Marzysz o domowym Spa? Wybierz wannę

Wielu osobom kąpiel w wannie z wylewającą się pianą, kieliszkiem wina i książką kojarzy się z idealnym zakończeniem ciężkiego dnia. Wanna daje możliwość również korzystania z kąpieli regeneracyjnych i odżywczych. Niektóre składniki aby mogły zadziałać  potrzebują dłuższego kontaktu ze skórą. Całkowite zanurzenie się w wannie daje możliwość lepszej ich wchłanialności. Osoby posiadające dzieci z pewnością potwierdzą, że wanna bywa pomocna przy małych dzieciach. Nie tylko wygodnie umyjemy dziecko ale też stworzymy okazję do zabawy. Niewątpliwym minusem jest jednak gabaryt wanny. Aby spełniła ona swoją funkcję czyli aby moc wygodnie się w niej rozłożyć musi posiadać min. 170 cm długości i 80 szerokości. W małych łazienkach często jest to przestrzeń trudna do wygospodarowania.

Prysznic – też ma wiele zalet.

Łatwy dostęp do prysznica, zwłaszcza bezbrodzikowego powoduje ze może on okazać się lepszym rozwiązaniem dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Ponadto pod prysznicem można umieścić dużo więcej pomocnych osobom niepełnosprawnym akcesoriów takich jak różnego rodzaju uchwyty łazienkowe, siedziska czy krzesełka.
Prysznic to również rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż wanna, pozwalające na szybkie odświeżenie bez zużycia nadmiernej ilości wody. Sprawdzi się też w domach, w których z jednej łazienki korzysta wielu domowników. Wadą prysznica może okazać się jego wysokość, to minimum 2 m. Dla łazienek na poddaszu ze skosami może okazać się on problematyczny. Podsumowując, najlepiej mieć jedno i drugie. Jednakże wszystko jest uzależnione od indywidualnych potrzeb i jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze po prostu nie ma. Niekiedy zdarzyć się może, że oba sprzęty będą po prostu niepotrzebne.

Author: Pies Kot