Umywalka czy rozmiar 50×35 będzie odpowiedni?

Remont niewielkiej łazienki to trudne zadanie, ponieważ w takim pomieszczeniu każdy centymetr jest ważny i wymaga szczegółowego zaplanowania. Nawet najmniejsza łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego każde zastosowane w niej rozwiązanie musi być dobrze sprawdzone. Mała kabina prysznicowa zajmuje mało miejsca, ale codzienny prysznic w niekomfortowych warunkach może być powodem frustracji.

Rozwiązania dla małych łazienek

Przed wybraniem najmniejszego asortymentu dla naszej niewielkiej łazienki, należy się zastanowić czy faktycznie akurat ten przedmiot powinien być jak najmniejszych rozmiarów. W niektórych przedmiotach wielkość nie ma dużego znaczenia, ale w przypadku kabiny prysznicowej lub wanny ich wymiar powinien być dostosowany do naszych potrzeb, tak aby codzienna kąpiel była komfortowa. Umywalka 50×35 sprawdzi się w małych łazienkach, a jej wymiar jest wystarczający dla każdego. Prostokątny kształt oraz minimalistyczny charakter nadają się do każdego stylu łazienki, zarówno do nowoczesnego jak i przytulnego wnętrza. Dodatkowym elementem ozdobnym dla umywalki może być kran w nieoczywistym kolorze na przykład czarnym lub złotym. Matowe wykończenie kranu jest też coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach.

Aranżacje małej łazienki

W niewielkim pomieszczeniu ciężko jest znaleźć miejsca na wszystkie potrzebne w niej sprzęty. Podstawowe elementy armatury powinny być umieszczone w taki sposób, aby korzystanie z nich było łatwe. W przypadku małych łazienek warto poszukiwać inspiracji i gotowych rozwiązań przygotowanych przez specjalistów z dziedziny projektowania i dekorowania wnętrz. Takie inspiracje dostępne są zarówno w sklepach jak i na stronach internetowych. Gotowy projekt daje nam możliwość zobaczenia, jak poszczególne elementy wyposażenia tworzą spójną kompozycję wnętrza. Nasze wyobrażenia mogą różnić się od rzeczywistości, dlatego przed zakupem poszczególnym elementów warto, jest zobaczyć wizualizacje naszych planów, by sprawdzić, czy spełnia ona nasze oczekiwania.

Author: Barry Soulmate