Tradycyjnie i z polotem

Z umywalki korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego powinna ona spełniać wszystkie nasze wymagania. W sklepach spotykamy bardzo duży wybór umywalek, a oprócz tych o tradycyjnych kształtach, znajdziemy także wiele oryginalnych i rzadko spotykanych.

Co ma wisieć…

Umywalki różnią się między sobą jednak nie tylko kształtem, ale też materiałem, z jakiego zostały wykonane, stylem czy sposobem montażu. Dostępne są bowiem umywalki stojące i wiszące. Te pierwsze są bardzo praktyczne, można je bowiem umieścić na zrobionych na wymiar blatach lub gotowych meblach łazienkowych.

Umywalki wiszące mają zazwyczaj niewielki rozmiar, więc są idealne do toalet i wszędzie tam, gdzie będą służyć jedynie do mycia rąk. Niezależnie od rodzaju umywalki, musimy do niej dobrać odpowiednich rodzajów i spójną stylistycznie baterię. Tutaj też mamy duże pole do popisu, bo producenci prześcigają się w ofertach i wybór baterii łazienkowych jest naprawdę ogromny.

Nie tylko ceramika

W naszych łazienkach coraz częściej spotykana jest bateria jednouchwytowa, pozwala ona bowiem na duże oszczędności wody, co w czasach, gdy należy szczególnie dbać o ekologię ma duże znaczenie. Ma ona zwykle także ciekawą nowoczesną formę, dzięki czemu staje się prawdziwą ozdobą każdej łazienki. Umywalki nie muszą być białe, ani ceramiczne.

Możemy zdecydować się na przykład na szklane, które dostępne są w bardzo wielu wzorach i kolorach. Na rynku znajdziemy także bardzo oryginalne umywalki wykonane z marmuru czy granitu lub ich tańsze odpowiedniki kompozytowe i konglomeratowe.

Author: Kaktus z Lidla