Szeroki wybór uchwytów do prysznica

Kiedyś powszechne i popularne wanny coraz częściej ustępują chyba pola kabinom prysznicowym. Albo samym prysznicom, które przecież mogą być instalowane również przy wannach. Odpowiedni montaż wszystkich prysznicowych elementów bywa jednak trudnym zadaniem. Niełatwy jest także sam wybór takiego lub innego rodzaju prysznica, kabiny, drążka czy uchwytu. Możliwości jest całe mnóstwo, a na decyzję o wyborze wpływa sporo czynników, od funkcjonalności, przez wygląd, na cenie kończąc.

Uchwyt do prysznica ma być funkcjonalny

Oczywiście jest wiele rodzajów uchwytów, a wybór zależy od możliwości kabinowych, od potrzeb albo od tego, czy montujemy go przy wannie. W tym ostatnim przypadku uchwyty prysznicowe zazwyczaj mocowane są do ściany. Możliwości manewru czy ustawienia główki prysznica nie ma zbyt wiele albo nawet nie ma wcale. Uchwyt ścienny można montować także w kabinie. Oczywiście zdarzają się produkty, którymi można poruszać, czyli manewrować po to, aby uzyskać odpowiednie położenie. Wszystko po to, by w komfortowych warunkach wziąć prysznic. Kabinowe uchwyty można instalować także na drążku. W tym przypadku możliwości ustawienia jest więcej. Tak zwaną słuchawkę można umiejscowić wyżej lub niżej, w zależności na przykład od wzrostu. Jest także możliwość manewru w poziomie, co również miewa znaczenie dla korzystających z prysznica. Jest jeszcze inna szansa ustawienia słuchawki, mianowicie dzięki uchwytowi można ją zostawiać pod bardziej lub mniej szerokim kątem. Wszystko po to, by jak najbardziej komfortowo korzystało się z prysznica.

Różne materiały uchwytów

Uchwyty bywają wykonane z różnych materiałów, choć wiadomo, że najbardziej powszechnym jest chrom, czy w zasadzie stal chromowana. Różne odcienie tych produktów sprawiają, iż możemy wybrać coś, co będzie najbliższe naszego stylu i co najmocniej będzie pasowało do kabiny czy generalnie do wystroju całej łazienki. Tak więc kwestia estetyczna, oprócz funkcjonalnej, także jest brana pod uwagę.

Author: William F.