Stylowe niezbędniki, czyli baterie umywalkowe

Baterie umywalkowe to akcesoria niezbędne w każdej łazience. Ich wybór w sklepach jest ogromny, a producenci dokładają wszelkich starań, by były one nie tylko funkcjonalna, ale też dekoracyjne.

Na ścianie i na podłodze

Nie powinniśmy jednak zakochiwać się w nich od pierwszego wejrzenia, tylko kierować się rozsądkiem podczas ich zakupu. Może się bowiem okazać, że najpiękniejsza bateria nie spełnia naszych oczekiwań, a korzystanie z niej jest uciążliwe. Baterie łazienkowe umywalkowe dzielą się między innymi ze względu na sposób montażu. Wśród nich wyróżniamy baterie stojące, które stają się coraz popularniejsze w naszych mieszkaniach. Ich zaletą jest ciekawy, nowoczesny wygląd, ale także łatwość montażu. Konkurencyjne wobec nich są baterie wolnostojące, które montuje się do posadzki. Najczęściej są to baterie wannowe, ale zdarzają się także umywalkowe.

Tradycja i nowoczesność

Dla tradycjonalistów przeznaczone są baterie ścienne, które montuje się bezpośrednio do instalacji umieszczonych wewnątrz ściany. Miłośników ultranowoczesnych aranżacji urzekną z pewnością baterie sufitowe, które w tym momencie zalicza się jeszcze do produktów ekskluzywnych i są rzadko spotykane. Baterie łazienkowe mogą się różnić między sobą sposobem, w jaki należy je obsługiwać. Zalicza się do nich najbardziej popularne jednouchwytowe, a także dwuuchwytowe, które cenią sobie zwolennicy klasycznych rozwiązań. Coraz częściej spotykane są także baterie bezdotykowe, uznawane za najbardziej higieniczne. Wybór mamy duży i możemy go dokonać zgodnie z naszymi upodobaniami.

Author: Kaktus z Lidla