Sposoby na lśniącą armaturę

Utrzymanie pomieszczenia w należytej czystości i porządku nie tylko dobrze świadczy o jego właścicielu, ale również sprawia, że milej nam się mieszka. Ale niestety niektóre przedmioty nie chcą z nami współpracować. Doskonałym tego przykładem jest armatura. Niewiele potrzeba, aby bateria wannowa oraz armatura w postaci baterii umywalkowej czy prysznicowej była „przyozdobiona” zaciekami i plamami powstałymi na skutek wyschniętych kropelek wody.

Aby tego uniknąć, po każdej kąpieli czy umyciu rąk powinniśmy wycierać baterię do sucha, ale nie dajmy się zwariować – tak się po prostu nie da. Wystarczy, że raz dziennie umyjemy armaturę, aby lśniła, a powstałe ślady się nie utrwalały… A co jeśli zapomnieliśmy o odpowiednim dbaniu o baterie i teraz nie możemy doprowadzić ich do porządku, ponieważ zwykła woda nie pomaga uporać się z zaciekami? Na szczęście nawet na trwałe plamy po wodzie oraz osad kamienny są sposoby, które zdradzimy w tym artykule.

 

Plamy po wodzie

Wzięliśmy szybki poranny prysznic i pognaliśmy do pracy, a po powrocie zobaczyliśmy dowody przeprowadzenia porannej toalety w postaci zacieków. Co wtedy zrobić, aby armatura znów lśniła? Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy ciepła woda, płyn do mycia naczyń i miękka ściereczka. Wodą z płynem można usuwać również zacieki powstałe na wannie oraz kabinie prysznicowej. Pamiętajmy tylko, aby po umyciu armatury czy wanny wodą z płynem, wytrzeć ją następnie do sucha.

 

Sposoby na kamień

A co jeśli bateria wannowa i armatura pokryte są nie tylko plamami po wodzie, ale również kamieniem? Wtedy będziemy potrzebowali niezastąpionego w każdym domu octu. Wlejmy jego niewielką ilość do miski z wodą i tak rozrobionym roztworem wytrzyjmy naszą armaturę. W przypadku gdy kamień jest pokaźny, można mokrą ściereczkę z octem przyłożyć do baterii, odczekać ok. 5-10 minut, przetrzeć ją, a po kamieniu powinno nie być śladu… Jest to bezpieczny sposób na uzyskanie pięknej armatury, która będzie wyglądała jak nowa. Kupując gotowe specyfiki, zwróćmy uwagę, aby nie miały w swoim składzie drobinek ścieralnych, ponieważ porysują i poniszczą baterie.

Author: Micha Lina