Rodzaje wanien

Jedni są zwolennikami kabin prysznicowych, a drudzy nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny. Zapewne wiele osób zgodzi się co do tego, że najlepiej jest posiadać jedno i drugie, ale niestety nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić. Powodem jest przede wszystkim metraż łazienki. Jeśli jest ona dość mała, to ciężko będzie zmieścić w niej wannę i prysznic.

Dlaczego w takich sytuacjach część z nas zdecyduje się na wannę? Odpowiedź jest prosta. Bo daje ona duże możliwości i pozwala na urządzanie sobie domowego SPA. Gorąca woda, aromatyczny płyn do kąpieli, książka i lampka wina oraz świece to raj nie tylko dla ciała, ale również zmysłów. Taki relaks sprawi, że nawet po wyjątkowo ciężkim dniu od razu poczujemy się lepiej… Ale zanim będziemy mogli oddawać się takim przyjemnościom, musimy podjąć decyzję, jaką wannę kupić. A jest w czym wybierać! W kolejnym kroku będziemy musieli obejrzeć baterie do wanny i wybrać tę, która okaże się idealna do naszej łazienki.

 

Wanna do zabudowy i wolnostojąca

W większości mieszkań możemy spotkać wanny zabudowane. Nie jest to podyktowane trendami w urządzaniu wnętrz, ale znowu pojawia się kwestia wielkości pomieszczenia. Oczywistym jest, że zabudowana wanna, przylegająca do ściany będzie zajmowała mniej miejsca niż jej wolnostojący odpowiednik. Ale nawet zabudowana wanna może prezentować się nowocześnie. Na rynku dostępnych mamy wiele modeli wanien, wykonanych z różnych materiałów, prostokątne, narożne, mniejsze i większe. W końcowym efekcie dużą rolę odgrywają też baterie do wanny.

 

Funkcje wanien

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wanna była wanną, czyli zbiornikiem do którego można było napuścić wodę i próżno było szukać w niej dodatkowych funkcji. Ale na przestrzeni lat wiele się w tym temacie zmieniło i obecnie dużym powodzeniem cieszą się wanny z hydromasażem. Bąbelki, jakie w takiej wannie powstają, pozwalają poczuć się jak w jacuzzi. Taki delikatny masaż działa bardzo relaksująco i odprężająco… Na pewno stojąc przed decyzją zakupu wanny, warto przyjrzeć się temu, co oferują nam sklepy, spytać sprzedawców jakie modele najbardziej polecają i na tej podstawie dokonać wyboru.

Author: Micha Lina