Przyjemnie i praktycznie

Branie kąpieli pod prysznicem to dla wielu z nas nie tylko konieczność, ale też prawdziwa przyjemność. Możemy ją zwiększyć, kupując baterię prysznicową, która najlepiej odpowie na nasze potrzeby i spełni nasze wymagania.

Każdemu według potrzeb

Baterie prysznicowe dzielą się na natynkowe, zwane też naściennymi i podtynkowe. Pierwsze z nich montowane są bezpośrednio do rur, które znajdują się w ścianach łazienki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że montaż samej baterii jest łatwy, a baterie tego typu tanie. Nie każdemu przypadnie do gustu ich mało nowoczesny, trącący myszką wygląd oraz konieczność podłączania baterii do istniejących już instalacji. Baterie prysznicowe podtynkowe są z kolei bardzo funkcjonalne, a poza tym zajmują niewiele miejsce, które w kabinie prysznicowej jest często na wagę złota. Dostępne są także w bardzo wielu wzorach, dzięki czemu łatwiej znaleźć taką, która zaspokoi nasz gust. Są jednak dość drogie, a ich montaż nie należy do najłatwiejszych.

Funkcje godne uwagi

Ciekawym rozwiązaniem jest deszczownica, czyli bateria, z której wydostaje się szeroki strumień wody. Ma ona wielu zwolenników, ale także przeciwników. Dlatego najlepiej zdecydować się na taką, którą można w razie potrzeby zmienić w zwykły natrysk. Bardzo praktycznym udogodnieniem jest termostat, dzięki któremu możemy sobie ustawić najbardziej pożądaną przez nas temperaturę wody i mieć pewność, że nie ulegnie ona zmianie. W termostat wyposażonych jest coraz więcej nowoczesnych baterii i wszystko wskazuje na to, że stanie się to niedługo normą.

Author: Kaktus z Lidla