Prosta czy designerska – jaką baterię kuchenna wybrać?

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że podczas remontu kuchni, wybór kranu pozostawiacie na sam koniec. Bardziej bowiem interesują Was meble, kafelki, czy sprzęt AGD. Chcemy Was dzisiaj przekonać do tego, że bateria do zlewu to równie ważny element kuchni. Zastanówcie się zatem nad odpowiednim produktem jeszcze w fazie projektowania kuchni. Dzięki temu w momencie urządzania pomieszczenia będziecie wiedzieć, czy potrzebujecie prostej, czy designerskiej baterii. A jeśli o nich mowa, przedstawimy Wam poniżej kilka informacji.

Mnogość wzorów może przyprawić o zawrót głowy

Mamy nadzieje, że zgodzicie się z nami, iż do niedawna na rynku było niewiele rodzajów baterii kuchennych, co znacznie ułatwiało ich wybór. Obecnie producenci, chcąc sprostać nie tylko rozwijającej się technologii, ale również większym wymaganiom klientów, oferując im produkty, o których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu nie śniło się naszym babciom i mamom. Wówczas uważano je za produkty, które mają służyć w kuchni, a nie wyglądać. Obecnie myślenie się zmieniło i bateria do zlewu nie tylko powinna być praktyczna, ale również odpowiednio wyglądać, aby wpasować się w design kuchni, w której ma być zamontowana.

Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy projektanci zaczęli łączyć kuchnię z salonem. Co więcej, jeśli zlewozmywak montowany jest na wyspie kuchennej, która oddziela to pomieszczenie od pozostałej części domu, trzeba mieć na uwadze, że bateria kuchenna musi być nie tylko praktyczna, ale ładna, ponieważ jest widoczna dla domowników, a także gości, którzy przyjdą w odwiedziny. Musicie zatem mieć na uwadze, że nie może nie pasować do reszty kuchni.

Author: Sukulent z Biedronki