Funkcjonalna półka szklana do łazienki

Łazienka to miejsce, w której występuje duża ilość bakterii, dlatego bardzo ważne jest, by utrzymywać ją w czystości. Umieszczone w łazience sprzęty powinny ułatwiać nam jej sprzątanie oraz być odporne na działanie wody. Na działanie wilgoci szczególnie narażone są meble, które zwykle wykonane są z drewna i jeśli nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone, pod wpływem wody mogą zniszczyć się po krótkim czasie. Wybór mebli łazienkowych warto przemyśleć nie tylko pod kątem wizualnym, ale też i funkcjonalnym.

Meble łazienkowe

Wybierając meble do łazienki, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na materiał, z którego są wykonane. Warunki panujące w łazience mogą powodować uszkodzenie drewna, przez co meble po pewnym czasie mogą wyglądać dużo gorzej niż w dniu zakupu. Utrzymanie czystości w łazience jest niezwykle ważne, dlatego materiał, z którego wykonane są meble, powinien być odporny na różnego rodzaju środki czystości i detergenty. Dobrym rozwiązaniem na przechowywanie kosmetyków w łazience jest półka szklana, która jest łatwa w czyszczeniu oraz przede wszystkim trwała. Szkło jest wytrzymałym tworzywem, które łatwo jest wyczyścić z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Wiszące półki będą w stanie pomieścić wszystkie potrzebne na co dzień kosmetyki.

Miejsce na przechowywanie w łazience

Meble łazienkowe składają się z wolnostojących szaf, w których znajdzie się miejsce na kosmetyki, detergenty, ręczniki, a nawet sprzęt potrzebny do sprzątania. Zamykana szafa zakryje nieporządek na półkach i ukryje to czego nie chcemy widzieć na co dzień. Poza wolnostojąca szafą dostępne są również szafki pod umywalkowe, która gospodarują miejsce pod umywalką. W takiej szafie mogą znaleźć się na przykład zapasy papieru toaletowego czy papierowych ręczników. Środki higieny takie jak pasta czy szczoteczka do zębów najlepiej chować jest w zawieszonej nad umywalką szafce, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką. W kabinie prysznicowej również warto zamontować dodatkowe półki, na których można przechowywać potrzebne do kąpieli kosmetyki oraz szampony do włosów.

Author: Barry Soulmate