W ostatnim artykule poruszyliśmy temat podziału baterii zlewozmywakowych. Mając na uwadze fakt, że temat jest dość obszerny, a podziałów sporo, dziś chcemy kontynuować temat. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się ze wszystkimi możliwymi podziałami, będziesz w stanie wybrać idealny zestaw, który bez zarzutu będzie służył Ci przez wiele lat.
Bateria do zlewu kuchennego – ile otworów może mieć ta, którą wybierzesz?
Ostatnio pisaliśmy, że bateria do zlewu kuchennego może dzielić się na ścienną i wolnostojącą. Dziś chcemy przedstawić Wam kolejne podziały, które powinny pomóc podjąć Wam świadome decyzje dotyczące zakupu konkretnego modelu. Okazuje się, że bateria zlewozmywakowa może mieć jeden lub wiele otworów. Pierwszy z rodzajów jest tym najczęściej wykorzystywanym w kuchni. Jego praca polega na wykorzystaniu jednego mechanizmu, który odpowiedzialny jest za przepływ zarówno ciepłej, jak i zimnej wody. Bateria wielootworowa natomiast, w zależności do tego, czy jest dwutorowa, czy trójdrożna wykorzystuje dodatkowo trzpień lub dwie rurki – osobno na ciepłą i zimną wodę.
Powyższy jednak nie jest jedynym podziałem, na który trzeba zwrócić uwagę. Kolejną rzeczą, która może spędzać sen z powiek użytkownika jest ilość uchwytów, w które może być wyposażona bateria. Wyróżnia się tutaj baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Pierwszy rodzaj jest obecnie najczęściej wykorzystywanym. Pozwala przy pomocy jednego uchwytu ustalić nie tylko temperaturę wody, ale także jej strumień. Dzięki temu nie tylko nie ma mowy o poparzeniu, ale również można stwierdzić, że rozwiązanie to pomaga zaoszczędzić wodę. Baterie dwuuchwytowe są coraz rzadziej wykorzystywane w kuchni. Strumień i temperaturę wody ustala się tutaj przy użyciu dwóch osobnych pokręteł. Proces ten jest nie tylko dłuższy, ale również mniej precyzyjny. Takie rozwiązania wybierają osoby, którym zależy na tym, aby ich kuchnia przypominała tę babciną, którą pamiętają z dziecięcych lat.