Optyczne powiększenie łazienki

Masz małą łazienkę i chciałbyś ją optycznie powiększyć? W takim razie powinieneś zapoznać się z kilkoma zasadami, których zastosowanie sprawi, że wnętrze nabierze przestrzeni. O większości z nich trzeba pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem remontu, bo kiedy wszystko już kupimy, to może się okazać, że nie będziemy w stanie nic zrobić.

Przykładem może być zakup ciemnych płytek, które z pewnością nie sprawią, że łazienka będzie wyglądała na większa. Wręcz przeciwnie. Optycznie jeszcze bardziej pomniejszą one pomieszczenie. A zatem zasada numer jeden została już zdradzona. Chcesz mieć większą łazienkę, wybieraj jasne kolory!

 

Ułożenie płytek i oświetlenie

W celu optycznego powiększenia łazienki ważny jest nie tylko kolor płytek, ale również sposób ich kładzenia. W tym wypadku powinny one być układane poziomo. To sprawi, że ściany będą wyglądały na szersze niż są w rzeczywistości. Kolejna ważna sprawa to wybór oświetlenia. Warto przemyśleć rozmieszczenie punktów świetlnych, ponieważ mają one ogromny wpływ na wygląd łazienki. Dodajmy, że liczy się również barwa żarówki. Do łazienki zazwyczaj stosuje się barwę zimną, która nadaje głębi wnętrzu. Doskonale sprawdzą się w małej łazience półki szklane z podświetleniem ledowym.

 

Rola luster

Lustra mają to do siebie, że powiększają każde pomieszczenie, dlatego z pewnością warto powiesić dodatkowe tafle w małej łazience. Jeśli pomieszczenie jest nie tylko małe, ale i niskie, wtedy lustro można umieścić od podłogi do sufitu, dzięki czemu optycznie będzie wyglądało na wyższe… Kiedy zastosowaliśmy się do powyższych zasad, wtedy dopiero możemy przejść do kupna dodatków, takich jak kran do wanny, umywalki, uchwyty na ręczniki, akcesoria itp.

Author: Micha Lina