Nowoczesne zestawy prysznicowe – jakie wybrać?

Aranżując łazienkę, powinniśmy zwracać uwagę na detale. Jakość sprzętu, rodzaj płytek, oświetlenie i armatura będą rzutowały nie tylko na wygląd wnętrza, ale również jego trwałość oraz komfort codziennego użytkowania. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej wyposażeniu prysznica – podstawowego elementu łazienkowego zestawu. Jakie zestawy prysznicowe okażą się najlepsze? Sprawdź!

Nowoczesne baterie podtynkowe

W minimalistycznych, zaprojektowanych według najświeższych trendów architektonicznych łazienkach celująco zdają egzamin zestawy prysznicowe podtynkowe. Tego typu rozwiązanie pozwala ukryć wszystkie elementy, które mogłyby zakłócać staranną kompozycję. Instalacja niezbędna do zamontowania prysznica jest schowana za glazurą, płytami czy innymi okładzinami ściennymi. Na zewnątrz znajdują się jedynie elementy umożliwiające sterowanie natryskami. Podtynkowe zestawy cenione są nie tylko za swój elegancki wygląd, ale również funkcjonalność. Ukryte w ścianie elementy nie zajmują miejsca, które w małych łazienkach są często na wagę złota, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi najmniejszego problemu.

Zestawy prysznicowe z deszczownicą

Wieczorna toaleta stanie się źródłem odprężenia i przyjemności, jeśli wzbogacisz prysznic o deszczownicę. Rozproszony strumień wody przypominający ciepły deszcz pozwoli w pełni się zrelaksować i rozluźnić. Wybierając zestaw łazienkowy z deszczownicą z regulacją strumienia wody oraz podświetleniem, niskim kosztem stworzysz swoje małe, domowe SPA.

Dysze boczne

Coraz większa rzesza osób wyposażających łazienkę w prysznic decyduje się poszerzyć standardowy zestaw prysznicowy o boczne dysze masujące. Dysze rozmieszczone punktowo w różnych miejscach kabiny pozwolą na wykonanie hydromasażu oraz umożliwią prysznic bez moczenia głowy.

Najtaniej nie zawsze oznacza najlepiej

Wybierając wyposażenie łazienkowe, warto szczególną uwagę zwrócić na jakość baterii, dysz i innych elementów. Nieustanny kontakt z wodą i środkami chemicznymi może sprawić, że niskiej jakości materiały będą niszczeć, matowieć, rysować się. Aby mieć pewność, że nowa łazienka będzie w nienagannej formie służyła przez wiele lat, wybieraj sprzęt i dodatki sprawdzonych producentów oferujących produkty wykonane z materiałów o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne.

Author: Szpak Mateusz