Nowoczesne wyposażenie prysznicowe – trendy w łazienkach

Znaczna część osób stojąca przed wyzwaniem urządzenia swojej łazienki rezygnuje z wanny na rzecz prysznica. Wbrew pozorom mycie się pod prysznicem wcale nie musi być mniej komfortowe od kąpieli w wannie. Wręcz przeciwnie, ustawienie w łazience prysznica niesie za sobą wiele korzyści – pozwala zaoszczędzić cenne miejsce, ułatwia kąpiel osobom starszym czy posiadającym ograniczenia ruchowe, a nowoczesne wyposażenie prysznicowe zapewnia wysoki komfort podczas codziennej toalety. Co więcej, dzięki stylowej kabinie łazienka może nabrać ciekawego wyrazu i designerskiego charakteru. Jakie rozwiązania są teraz na czasie? Sprawdź!

Wyposażenie prysznicowe – stwórz swoje domowe SPA!

W nowoczesnej łazience prysznic nie jest wyłącznie miejscem służącym do przywrócenia swojemu ciału świeżości. Innowacyjne wyposażenie prysznicowe sprawia, że wieczorna toaleta może stać się relaksacyjną sesją. Deszczownice z funkcją chromoterapii, dysze do hydromasażu i wbudowane systemy audio łączące się z telefonem poprzez Bluetooth to tylko część udogodnień, które sprawiają, że wizyta pod prysznicem jest źródłem ukojenia i odprężenia.

Wyposażenie prysznicowe podtynkowe

W minimalistycznych łazienkach nie ma miejsca na zbędne elementy instalacyjne, które zakłócałyby dopracowaną do perfekcji aranżację. Niekwestionowanym hitem w modnych łazienkach są zestawy podtynkowe. Podczas montażu zestawu podtynkowego, wszystkie nieestetyczne elementy instalacyjne zakrywa się płytkami albo innymi okładzinami ściennymi. Na ścianie zamontowane są jedynie natryski i elementy pozwalające na sterowanie nimi. Nowoczesne rozwiązanie zapewnia nie tylko zachwycający efekt wizualny, ale również sprzyja utrzymaniu łazienki w idealnej czystości.

Zamiast brodzika

Klasyczne brodziki odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmują odpływy liniowe, punktowe i łukowe montowane bezpośrednio na płytach podłogowych. Przesuwne, półokrągłe drzwi kabin zastępowane są prostymi, jednolitymi taflami pozbawionych jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Cenione przez designerów rozwiązanie dodaje łazienkowej aranżacji lekkości i nowoczesnego rysu, optycznie powiększa przestrzeń.

Author: Szpak Mateusz