Nowoczesne wanny, którą wybrać?

Wybierając wyposażenie do domu i mieszkania, zwykle staramy się zastosować jak najnowocześniejsze rozwiązania i modele, tak aby pomieszczenie mieściły się w aktualnie panujących trendach. Modne wnętrza to takie, które posiadają nowoczesne elementy wyposażenia oraz posiadają aktualnie popularną kolorystykę. Aranżując wnętrze, nie można jednak zapominać, że jest to zmiana na okres kilku lat, dlatego warto by niektóre elementy pomieszczenia miały również charakter ponadczasowy.

Nowoczesne rozwiązania do łazienek

Aktualnie panującym trendem w aranżacji nowoczesnych łazienek są wolnostojące wanny, umywalki umieszczone na blacie oraz podwieszane toalety. Wanny nowoczesne to zarówno takie o opływowych kształtach jak i ostrych konturach. Wybierając wannę, poza wyglądem, należy też wziąć pod uwagę jej wymiary, tak aby kąpiele były wygodne i komfortowe. Nablatowe umywalki to również hit ostatnich lat. Opływowy kształt oraz nieoczywisty kolor to cecha charakterystyczna tych umywalek. W zestawie do nich zwykle montuje się wysokie krany w równe modnym kolorze. Nowoczesne rozwiązania łazienkowe charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Im mniej zdobień na meblach i armaturze, tym łazienka wydaje się bardziej surowa i nowoczesna.

Jakie kolory do łazienki wybrać?

Jak powszechnie wiadomo, biel i czerń to ponadczasowe kolory, które nigdy nie wyjdą z mody. Biel może być ciężka w utrzymaniu czystości, dlatego nie jest częstym wyborem do ścian łazienkowych. Z kolei czerń coraz bardziej zyskuje na popularności i pojawia się nie tylko na ścianach, ale tez na armaturze i dodatkach. Aktualnie popularnymi kolorami są też odcienie beżu i szarości. Takie zestawienie jest też najbardziej bezpieczne, jeśli obawiamy się łączyć ze sobą różne odcienie. W wielu łazienkach coraz częściej pojawiają się też dodatki w kolorze surowego drewna, które sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i domowe. W nowoczesnych i surowych wnętrzach sprawdzą się również marmurowe dodatki, które dodadzą wnętrzu klasy i wyrafinowania. Wybierając kolory do łazienki, warto kierować się swoimi upodobaniami, tak abyśmy czuli się wnętrzu komfortowo.

Author: Barry Soulmate