Niezawodność natynkowego regulatora temperatury SALUS RT520RF

Natynkowe regulatory temperatur to rozwiązanie, nad implementacją którego zastanawia się coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Powodem jest tu przede wszystkim generalna prostota, związana z montażem sterownika. Instalacja natynkowa nie wymaga bowiem przeprowadzania gruntownego remontu i kucia ścian, co czyni osprzęty tego typu znakomitym rozwiązaniem dla właścicieli domów i mieszkań już wykończonych. Oczywiście, aby regulacja temperatury faktycznie przynosiła nam oczekiwane korzyści, konieczne jest sięgnięcie po sterowniki sprawdzone, zaprojektowane przez doświadczone, zaufane marki. Należy do nich właśnie model SALUS RT520RF, obsługujący protokół komunikacyjny OpenTherm. W niniejszym artykule opowiemy o największych zaletach tego popularnego urządzenia.

 

Elastyczność działania

 

Regulator temperatury SALUS RT520RF jest podłączany do kotła. Sterowanie może odbywać się na dwa sposoby, zależnie od wykorzystywanego sprzętu. Pierwszym z nich jest zwieranie styków wewnątrz urządzenia grzewczego, wyposażonego w wejście ON/OFF, umożliwiające podłączenie termostatu. Alternatywnym rozwiązaniem jest tu z kolei dwustronna komunikacja pomiędzy regulatorem a kotłem za pomocą protokołu OpenTherm. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy bezproblemowo i szybko skonfigurować ustawienia urządzenia grzewczego. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, regulator wyświetla odpowiedni kod błędu, pozwalając użytkownikowi na podjęcie adekwatnych działań.

 

Praktyczność regulatorów SALUS

 

Jak przystało na produkt z najwyższej półki, regulatory temperatury SALUS RT520RF oferują swoim użytkownikom szereg niezwykle przydatnych funkcji. Należy do nich chociażby możliwość sporządzenia indywidualnych harmonogramów dla poszczególnych dni tygodnia oraz przedziałów godzinowych. Z myślą o właścicielach hoteli i innych obiektów publicznych przygotowano tu również funkcję ograniczenia temperatury maksymalnej i minimalnej. Urządzenie pracuje w częstotliwości 868 MHz, co zapewnia mu ciągłą łączność z obsługiwanym kotłem. Na uwagę zasługuje tu też praktyczny tryb serwisowy, zabezpieczony kodem PIN.

Author: Kasia Szczur-Sylvian