Nietuzinkowe baterie imitujące miedź

Wydaje Ci się, że bateria łazienkowa nie może się niczym wyróżniać? W takim razie udowodnimy, że jest inaczej. Odpowiedni dobór baterii może bowiem sprawić, że wnętrze nabierze nowego charakteru. I wbrew pozorom, takie elementy jak armatura mają ogromny wpływ na to, jak finalnie prezentuje się nasza łazienka.

Dlatego dobrze jest się zastanowić, czego oczekujemy od baterii, jaki efekt chcemy uzyskać i nie kupujmy jej kierując się wyłącznie ceną czy aktualną promocją. A jeśli interesują Cię najnowsze trendy, to informujemy, że w ostatnim czasie bardzo modny jest kran do wanny oraz umywalki w kolorze miedzi. Jednak należy mieć na uwadze to, że całość aranżacji musi ze sobą współgrać i w związku z tym dobierane dodatki i baterie, muszą pasować do stylu, w jakim łazienka jest urządzona.

 

Miedź w dodatkach

Kran do wanny i umywalki w kolorze miedzi bardzo często wybierany jest przez projektantów do nowoczesnych łazienek. Już sam kolor sprawia, że bateria staje się oryginalna i przykuwająca wzrok. Kolejną kwestią jest kształt. Miedziane bateria dostępne są z ciekawie wyglądającymi pokrętłami, które tworzą dodatkowy klimat lub w bardziej klasycznej wersji z dźwignią mieszającą. Kran do wanny miedziany może być nowoczesny bądź nawiązujący swoim kształtem do stylu retro. Warto dodać, że w zależności od producenta możemy spotkać się z jaśniejszymi odcieniami miedzi oraz ciemniejszymi. Trzeba o tym pamiętać, kiedy do baterii dobieramy dodatki.

 

Jeden odcień miedzi

Różne odcienie jednego koloru w danym pomieszczeniu nigdy nie wyglądają dobrze. Szczególnie jeśli mówimy o tak małym wnętrzu, jakim jest łazienka. Dlatego jeżeli kupiliśmy już kran do wanny, to dobierzmy do niego idealnie pasującą baterię umywalkową oraz dodatki w postaci np. uchwytu na ręcznik. Tak urządzona łazienka z pewnością będzie zapierała dech w piersiach, dlatego zadbajmy o detale, bo to one w dużej mierze wpływają na to, jak odbierane jest nasze wnętrze. A przecież każdemu, kto przeprowadza remont zależy na uzyskaniu efektu „wow”, który będzie podziwiany przez odwiedzających gości i być może stanie się źródłem inspiracji, co jest najwyższą formą komplementu.

Author: Micha Lina