Nie tylko ilość uchwytów i odpowiednia wylewka są ważne

Choć mało osób zastanawia się w pierwszej kolejności nad tym, czy w ich kuchni powinna znajdować się bateria zlewozmywakowa stojąca, czy montowana w ścianie, nie ulega wątpliwości, że jest to jedna z ważniejszych rzeczy, które powinny znaleźć się w kuchni. Zdziwieni? A jednak! Okazuje się, że kran do zlewu jest niezwykle ważnym elementem, z którego korzystamy codziennie. Źle dobrany może budzić naszą frustrację i zdenerwowanie. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy tylko przed zakupem dobrze zastanowić się nad wyborem, a przez wiele lat będziemy cieszyć się idealną wylewką, która będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Co warto wiedzieć przed zakupem kranu?

Dużo mówi się o wylewce, ilości kurków ilości otworów oraz o wysokości kranu. My również wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na te aspekty. Jednak czy tylko na tym należy skupić swoją uwagę podczas zakupu kranu do zlewozmywaka? Okazuje się, że nie tylko. Poniżej znajdziecie problemy, o których nie mówi się często, a które są niezwykle istotne, jeśli chcemy nabyć idealną baterię do zlewozmywaka.

Wiele osób mówi o wysokości i kształcie wylewki. Faktycznie te dwa aspekty są niezwykle ważne, jednak należy mieć na uwadze, że to ona odpowiada również za oszczędność wody i porządek w kuchni. Jeśli dobierzecie wysoką wylewkę do płytkiego zlewu, możecie być pewni, że po każdym użyciu będziecie mieć zachlapaną kuchnię. Jeżeli natomiast wybierzecie bardzo niską, będziecie mieć problem z nalaniem wody do wysokich naczyń. Warto zatem znaleźć złoty środek, który zadowoli wszystkich użytkowników.

Author: Sukulent z Biedronki