Modna łazienka, czyli połączenie bieli z drewnem

Wanna

Marzysz o modnej łazience niczym z katalogów wnętrzarskich? W takim razie postaw na połączenie bieli z drewnem, które jest nie tylko w panujących trendach, ale przy tym pozwala stworzyć bardzo przytulne i ciepłe wnętrze. Wszystko za sprawą drewna, które tworzy wyjątkowy klimat. Co więcej, drewno jest ponadczasowe więc nie ma obaw, że modna łazienka w krótkim czasie stanie się passe. A to jest bardzo istotne, ponieważ remont łazienki wiąże się zazwyczaj z dużymi wydatkami i w związku z tym nie odnawiamy jej co sezon, lecz ma ładnie się prezentować przez długie lata.

 

Drewno a woda

Wielu osobom podoba się łazienka, w której znajdują się drewniane akcenty, ale pojawiają się też obawy, czy zdecydowanie się na takie wnętrze jest dobrym rozwiązaniem, a wszystko przez to, że przecież drewno nie lubi wody. I trudno jest się z tym nie zgodzić. Ale nie trzeba decydować się na naturalne drewno, ponieważ nie brakuje płytek, które je imitują. Bardzo modne są w ostatnim czasie tzw. dekory z imitacją drewna czy drewniane płytki podłogowe – zestawione z białymi płytkami na ścianie będą tworzyły zachwycającą całość. Jeżeli szukasz inspiracji, to na strona internetowych i w katalogach wnętrzarskich możesz znaleźć ich mnóstwo, bo płytki przypominające deskę z sękami, to prawdziwy hit. A jeśli chcesz kupić np. szafki z naturalnego drewna, wtedy musisz pamiętać o odpowiedniej impregnacji. 

 

Bateria łazienkowa do łazienki z drewnem

Wybór baterii łazienkowych jest bardzo duży, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do stylu, w jakim utrzymana jest łazienka. W przypadku drewna bateria łazienkowa wannowa może być klasyczna, nowoczesna lub w stylu rustykalnym. To ostatnie rozwiązanie, czyli bateria w kolorze złota z pewnością będzie najbardziej oryginalne. Ale jeżeli wolimy klasykę, to chromowana bateria również będzie się prezentowała efektownie… Pamiętajmy też o dodatkach. Pojemnik na mydło czy kubeczek na szczoteczki z drewnianym akcentem podkreśli styl i doda wnętrzu smaku.

Author: Micha Lina