Meblowanie łazienki

Najczęściej mamy w swoim mieszkaniu niewielkie pomieszczenie przeznaczone na łazienkę. Jej aranżacja może być trudna, jeśli wnętrze nie jest wymiarowe,  mamy w nim różne skosy, czy źle wyprofilowane ścianki. W takiej sytuacji staramy się dopasować wyposażenie w taki sposób, aby wszystko się zmieściło, i aby meble, czy elementy sanitarne stały tak, aby można było dodatkowo uzyskać wolną przestrzeń, umożliwiającą swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Nietypowe meblowanie łazienki

Szablonowe zaopatrzenie pomieszczeń łazienkowych będzie wiązało się z elementami tj. miska WC, umywalka, wanna bądź prysznic, szafeczki na drobne kosmetyki i urządzenia pielęgnacyjne, jak również stojaki na papier toaletowy, tudzież wieszaki na ręczniki łazienkowe stojące. Dodatkowo do całej aranżacji warto dobrać eleganckie i użyteczne maty łazienkowe, dywaniki, rolety lub firany, kubeczki, mydelniczki, dozowniki. Wszystkie te elementy wyposażenia łazienkowego powinny ze sobą współgrać pod względem kolorystycznym i stylu, jaki obraliśmy względem wnętrza. Nieraz można usłyszeć powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. To oczywiście prawda. Tak samo jest z projektowanie, wyposażaniem, aranżacją wnętrz. To właśnie dodatki sprawiają, że wnętrze wygląda tak a nie inaczej. Jeden mały dodatek może zmienić pogląd o całym wnętrzu i chodzi tutaj zarówno o wnętrza nowoczesne, modernistyczne jak i wnętrza klasyczne, antyczne.

W stylu retro

Pomieszczenie w stylu retro będzie zawierało wiele dodatków – obrazy, poduszki w kropki, kolorowe zegary na ścianach, meble nieostre, z falowanymi wykończeniami itd.. Z kolei pomieszczenia klasyczne, z antycznymi meblami nie obejdą się bez starych obrazów, książek, a co najważniejsze – zegara z kukułką na ścianie, która będzie codziennie wybijać godzinę 12 w południe. We wnętrzach nowoczesnych z kolei duże znaczenie ma wystrój okna – dodatki w postaci kamieni, wazonów i doniczek o niebanalnych kształtach to doskonały pomysł. Warto zaczerpnąć inspiracji z wielu czasopism, które traktują o wyposażaniu i aranżowaniu wnętrz domów i mieszkań.

Author: Pan Kleks