Łazienka w stylu skandynawskim

łazienka

Styl skandynawski szturmem wdarł się do naszych mieszkań i wszystko wskazuje na to, że jeszcze na długo w nich pozostanie. Bowiem pomieszczenie scandi charakteryzuje się prostotą oraz elegancją, a te dwa połączenia nie jest wcale tak prosto uzyskać. Ważnym elementem są w tym stylu elementy wykończeniowe i dekoracje, które sprawiają, że łazienka staje się ciepła i przytulna. Zaletą stylu skandynawskiego, w którym  dominują jasne kolory jest też to, że optycznie powiększają one wnętrze, co w przypadku małych łazienek jest bardzo pożądane.

Jakie jeszcze kolory oprócz bieli są charakterystyczne dla tego stylu? Z pewnością różne odcienie szarości oraz drewno. Do pierwszej opcji, doskonale będą prezentowały popularne baterie wannowe chromowane, natomiast przy drewnie warte rozważenia są baterie wannowe w kolorze złota, które będą nawiązywały do rustykalności.

 

Akcenty drewniane

Drewno jest najbardziej popularnym surowcem w Skandynawii, stąd też utożsamiane jest ze stylem scandi. Aranżując łazienkę mamy wiele możliwości na wykorzystanie drewna. Możemy postawić na wykonane z tego surowca szafki, półki czy ramy lustra. Ponadto drewno może pojawić się w dodatkach, takich jak chociażby mydelniczka. Producenci oferują też szeroką gamę płytek, które swoją strukturą imitują naturalne drewno. Chcąc zdecydować się na meble z tego materiału, trzeba liczyć się z niemałymi kosztami. Ale innym rozwiązaniem jest kupno mebli łazienkowych, które pokryte będą laminatem drewnopodobnym. Efekt będzie równie piękny i elegancki, a koszt zdecydowanie niższy.

 

Scandi w wersji z kamieniem

Jeżeli nie chcemy drewna, to możemy wybrać imitację kamienia. Producenci płytek ceramicznych posiadają w swoich ofertach duży wybór płytek, które mają za zadanie przypominać naturalne skały. Efektownie będzie prezentowała się też mozaika kamienna oraz biała cegła. Takie rozwiązaniem z wykorzystaniem elementów imitujących skały idealne będą dla osób, które marzą o łazience w szarości lub bieli połączonej z kolorem szarym.

Author: Micha Lina