Łazienka w stylu retro

W stylistyce łazienki retro istotnym jest, aby nadać jej klimat minionych wieków i w ten sposób zamienić typową łazienkę w przestrzeń z duszą. Nie można zapomnieć jednak o tym, że musi być przede wszystkim funkcjonalna. Znakiem rozpoznawczym stylu retro jest wystrój, na który składają się typowe dla danego okresu elementy dekoracyjne. Duża przestrzeń daje więcej możliwości – można pozwolić sobie na ornamenty oraz wyposażenie inspirowane stylem retro jak na przykład wieszaki na ręczniki łazienkowe retro. Ważne, aby wszystkie te elementy były ze sobą harmonijnie zestawione. Przy łazienkach o mniejszych gabarytach, lepiej ograniczyć dekorowanie do kilku gadżetów podkreślających klimat.

Wanna wolnostojąca

Dobrze prezentują się wolnostojące wanny o zdobionych, pozłacanych nogach i oryginalnych kształtach, np. lwich łap, do tego umywalki i toalety w tym samym stylu – istny salon kąpielowy. Do wanien i umywalek baterie stojących ze smukłą wylewką i tradycyjnymi uchwytami lub stylową słuchawkę o kielichowatym kształcie. Warto wyeksponować również drewniane meble, oprócz szafki pod umywalkę może to być komoda na ręczniki, uzupełnieniem może być lustro w pozłacanej ramie.

Styl retro

Ducha minionej epoki pomogą nam przywołać również inne elementy aranżacji, np. oświetlenie – w dużej łazience sprawdzi się m. in. ozdobny żyrandol z kryształkami, a w mniejszej stylizowane lampki wiszące, które montuje się nad lustrem. Wszystkie takie dodatki spowodują, że nasza łazienka otrzyma niepowtarzalnego ducha minionych czasów.

Author: Pan Kleks