Łazienka piękna i funkcjonalna

Remont łazienki bywa wyzwaniem. Szczególnie jeżeli jej metraż jest dość mały, a my chcemy połączyć panujące trendy z funkcjonalnością, która jest przecież najważniejsza. W takich sytuacjach wszystko powinno być dobrze przemyślane, aby można było efektowanie zagospodarować każdy centymetr.

Jeżeli mamy pewne dylematy lub nie do końca wiemy, jak urządzić łazienkę, żeby prezentowała się nowocześnie, a całość ze sobą spójnie pasowała, to warto skorzystać z usług projektantów, który na podstawie podanych wymiarów i przeprowadzonego wywiadu stworzą wizualizację. Takich projektantów można szukać m.in. w sklepach, które oferują w swojej sprzedaży kafelki łazienkowe.

 

Urządzanie łazienki

Zakup płytek łazienkowych to jedno, ale aby móc cieszyć się piękną łazienką, potrzebne jest jeszcze całe mnóstwo innych rzeczy, takich jak chociażby meble, armatura i całe mnóstwo dodatków. Jeżeli mowa o meblach, to mamy do wyboru kupno gotowych rozwiązań, których nie brakuje w sklepach sieciowych lub zamówienie szafek na wymiar. W przypadku niewielkich łazienek meble na wymiar są doskonałym pomysłem, ponieważ pozwalają zagospodarować każdy, nawet najmniejszy kąt. Ponadto możemy wybrać taki kolor frontów, jaki nam się najbardziej podoba, zadecydować czy chcemy uchwyty czy też wybieramy popularny w ostatnim czasie system bezuchwytowy. Jedynym minusem takich mebli na wymiar jest to, że zazwyczaj trzeba zapłacić za nie więcej niż za gotowe meble dostępne w standardowych wymiarach w sieciówkach.

 

Strefa relaksu za sprawą wanny

Jeżeli mamy na tyle miejsca, aby wstawić do łazienki wannę, to na pewno warto to zrobić. Gorąco, aromatyczna kąpiel po ciężkim dniu potrafi zdziałać cuda. Niczym wizyta w SPA. A jak wanna to i bateria wannowa. Najpopularniejsze baterie to te stojące, które montowane są na wannie. Ale równie dobrze możemy zdecydować się na baterię ścienną lub podtynkową… Urządzając łazienkę i wybierając armaturę musimy zwracać uwagę na to, aby wszystko ze współgrało. A zatem jeśli chodzi o baterie, to ta wannowa powinna być w podobnym stylu, jak umywalkowa. W innym razie, jeśli jedna będzie miała jeden uchwyt i będzie nowoczesna, a druga będzie się odznaczała stylem retro i dwoma gałkami, to nie będzie to wyglądało dobrze.

Author: Micha Lina