Łazienka na miarę czasów

Nowoczesne rozwiązania wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia. W domach spotykamy je przede wszystkim w kuchni, czasem w salonie, ale także w łazience.

Bez kompromisów

Urządzenie łazienki na miarę czasów nie jest trudne, ale trzeba znać kilka zasad, którymi warto się kierować. Pomieszczenie to powinno być komfortowe, a znajdujące się tam urządzenia – praktyczne i łatwe w obsłudze. Nowoczesna łazienka to również taka, z której wyjdziemy zrelaksowani i w dobrym nastroju.

Pamiętajmy, że urządzamy ją na lata, więc wybierzmy produkty dobrej jakości i nie idźmy na żadne kompromisy, bo często trudno dokonać zmian. Łazienkę warto podzielić na kilka stref, z których każda będzie miała inne przeznaczenie. Powinna jednak być spójna stylistycznie, dlatego zadbajmy, żeby kafelki były w tym samym stylu co meble i wszystkie pozostałe elementy wyposażenia.

Siła tkwi w dodatkach

W nowocześnie urządzonych łazienkach doskonale będą się prezentowały proste, minimalistyczne dodatki. W ten styl wpisuje się z pewnością bateria umywalkowa stojąca, która może być bardzo dekoracyjna i nadaje wnętrzu charakteru. W nowoczesnych łazienkach często panuje jeden kolor – nierzadko jest to czerń lub biel. Na ich tle dobrze będą wyglądać proste w formie, wykonane z lśniącego metalu stojące baterie umywalkowe. Biel umywalki również współgra z tym zestawieniem. Jeżeli lubimy kolor, możemy tę biel czy czerń łazienki przełamać kolorowymi dodatkami. Mogą to być ręczniki, pojemniki na mydło czy inne elementy dekoracyjne. Nowoczesna łazienka także może być przytulna i nastrojowa.

Author: Kaktus z Lidla