Łazienka dobrze oświetlona

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być urządzone funkcjonalnie, ale nie zapominajmy też o tym, by stworzyć tam odpowiedni klimat. Duży wpływ na to, jak będziemy się czuć w pomieszczeniu ma kolorystyka w nim panująca i styl, w jakim jest urządzone, ale nie tylko.

Stwórz klimat światłem

Wiele możemy zdziałać umiejętnie dobranym oświetleniem, które w łazience ma szczególne znaczenie. Gdy już mamy skompletowane całe wyposażenie, jak wanna, umywalka czy bateria do łazienki, to skupmy się na wyborze odpowiednich lamp. W łazience dobrze mieć dwa źródła światła – jedno główne i drugie umieszczone blisko lustra. Podczas kąpieli w wannie możemy włączyć tylko jedno z nich i cieszyć się intymnym klimatem, a gdy potrzebujemy skorzystać z pełnego oświetlenia, to zapalić oba. Główne źródło światła w łazience może być sufitowe, ale funkcję dodatkowych najlepiej spełnią lampy boczne, zamontowane na ścianach.

Nastrojowo i praktycznie

Jeżeli mamy na tyle miejsca, możemy też pokusić się o ustawienie w łazience ozdobnej lampki, dającej delikatne światło, którą będziemy zapalać podczas kąpieli w wannie czy zabiegów kosmetycznych. Łazienka, w zależności od naszych potrzeb, może być nastrojowym lub jasnym, dobrze oświetlonym wnętrzem. Ważnym elementem wystroju łazienki jest lustro. Powinno ono być dobrze oświetlone, ale nie jest to łatwe zadanie. Z jednej strony chcemy dobrze widzieć najdrobniejsze szczegóły, a z drugiej chcielibyśmy wyglądać dobrze. Idealne będzie jasne, ale ciepłe światło, które pogodzi nasze na pozór sprzeczne wymagania.

Author: Kaktus z Lidla