Kran do kuchni – jakie cechy powinniśmy wziąć pod uwagę, aby ten spełniał nasze oczekiwania?

Jak można się spodziewać, urządzanie mieszkania to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Podjęcie odpowiednich decyzji często spędza im sen z powiek. Nic zatem dziwnego, że kiedy słyszą, że muszą jeszcze wybrać kran do kuchni, prawie mdleją. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ ten element jest po pierwsze niezwykle ważny, a po drugie niezwykle trudny do wyboru. Na rynku istnieje bowiem wiele modeli, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak na spokojnie ustalicie swoje potrzeby i spiszecie, czego oczekujecie od baterii zlewozmywakowej, zapewniamy, że uda Wam się znaleźć tę, którą przez długi czas będziecie uważać za najlepszą. My, chcąc ułatwić wybór, podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę, aby kupić kran, który w 100% będzie spełniał Wasze oczekiwania.

Wysokość wylewki ma znaczenie

Ci z Was, którzy myślą, że wysokość wylewki nie jest istotna podczas wyboru idealnego kranu kuchennego, są w błędzie. Okazuje się, że jest to jedna z kwestii, którą trzeba rozważyć na samym początku. Na rynku istnieje bowiem wiele baterii o różnych wysokościach i długościach. Każda pasuje do innych potrzeb użytkownika i do innego zlewu. Jeśli zatem zlew macie już wybrany, przyszedł czas na to, aby zająć się kranem.

Wybierając odpowiednie kran do kuchni, pamiętaj, że jego wysokość musi być uzależniona od głębokości kupionego zlewozmywaka. Jeśli wybraliście płytki zlew, nie sprawdzi się u Was wysoka wylewka, ponieważ podczas nalewania wody będziecie chlapać po całej kuchni. Warto zatem wybrać głębszy zlew, dzięki czemu będziecie mogli zamontować wysoką wylewkę. Ta z kolei ułatwi Wam napełnianie wodą wysokich naczyń. Zapewniamy Was, że jest to niezwykle ważne.

Kiedy wybierzecie wysokość baterii, przychodzi czas na to, aby zdecydować, z jakiego materiału będzie wykonana. Jak możecie się spodziewać, tych także jest sporo.

Do najczęściej spotykanych materiałów należą:

  • granit;
  • chrom;
  • ceramika;
  • mosiądz;
  • i oczywiście metal.

Decydując się na którąś z powyższych, musicie pamiętać o tym, aby ta pasowała kolorem i tworzywem do wybranego przez Was zlewozmywaka. Tylko spójna całość będzie dobrze wyglądała na tle wybranych mebli kuchennych.

Author: Sukulent z Biedronki