Konieczność wyboru nowej baterii łazienkowej

Gdy stajemy przed koniecznością wyboru nowej baterii łazienkowej, to mamy do podjęcia kilka ważnych decyzji. Bateria powinna pasować stylistycznie do wystroju łazienki, ale liczy się też sposób jej montażu.

Wiele możliwości

Coraz większą popularnością cieszą się baterie łazienkowe ścienne, które są bardzo praktyczne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. W sklepach znajdziemy wiele ich wariantów, a wybór odpowiednich zależy między innymi od tego, w którym miejscu chcemy je przymocować i w jaki sposób. Takie baterie mogą być bowiem w wersji podtynkowej lub natynkowej, która jest przez wielu preferowana ze względu na łatwość montażu. Baterie ścienne dzielą się także na te, które mają jeden lub dwa uchwyty. Mogą one być stylizowane, klasyczne w formie, ale najczęściej jednak charakteryzują się minimalistycznym wzornictwem i są idealne do nowoczesnych wnętrz. W klasycznych wnętrzach jednak prezentują się równie dobrze.

Proporcje mają znaczenie

Wadą tego rodzaju rozwiązania jest konieczność wykonania instalacji w ścianie, dlatego pomyślmy o tym zanim łazienkę pomalujemy. Jeżeli nie mamy pełnego przekonania, jakiego rodzaju baterie wybrać, to poznajmy wszystkie ich wady i zalety, a znajdziemy odpowiedź. Bateria powinna pasować także stylistycznie do umywalki, nad którą jest zamontowana. Powinna też mieć odpowiednią wielkość, by nie wyglądała nieproporcjonalnie przy zbyt dużej lub za małej umywalce. Może to bowiem zaburzyć proporcje całej łazienki i niekorzystnie wpłynąć na jej wygląd. Baterie łazienkowe ścienne czy jakiekolwiek inne to zakup, który warto gruntownie przemyśleć, bowiem służą nam one zwykle przez długie lata. Nie decydujmy więc pochopnie i nie kupujmy baterii tylko dlatego, że jest tania albo po prostu podoba nam się bardziej niż inne. Pod uwagę warto wziąć to, czy producent zastosował w baterii nowoczesne rozwiązania, które mogą być bardzo praktyczne i godne zainteresowania. Baterie najczęściej wykonywane są z mosiądzu, ale różnią się wykończeniem. Mogą być między innymi chromowane, niklowane, satynowe, a także ceramiczne czy szklane.

Author: Kaktus z Lidla