Jaki uchwyt natryskowy wybrać?

Kabina prysznicowa często uchodzi za tę część łazienki, która powinna po prostu istnieć i tylko odpowiadać za higienę użytkowników. Prysznic ma być funkcjonalny i tyle. Wchodzimy, myjemy się i wychodzimy… Naprawdę warto jednak zadbać o to, by ten element cechował się nie tylko walorami praktycznymi. Wiadomo, że będą one najbardziej istotne, ale niech nie przesłaniają innych zadań i możliwości.

Prysznic może być efektowny

Jeśli idzie o funkcjonalność, prysznic oznacza szybką kąpiel. Ale czas to nie wszystko. Kąpiel powinna być także komfortowa, a to oznacza wybór odpowiednich elementów wyposażenia. Istotne są brodzik, bateria ze słuchawką prysznicową czy uchwyty lub półki. Te ostatnie na przykład będą przydatne do dołożenia żelu pod prysznic. Uchwyt z kolei pozwala z jednej strony odłożyć słuchawkę natryskową na miejsce, dzięki czemu nie robi się bałaganu. Z drugiej natomiast, jest przydatny podczas samego mycia. Dzięki temu, że będziemy posiadać drążek natryskowy regulowany, będziemy mogli ustawić uchwyt natrysku tak, by woda ze słuchawki spływała zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czyli na przykład pod odpowiednim kątem. Poza tym słuchawkę na drążku można umieścić na najbardziej odpowiadającej nam wysokości. Ma to znaczenie, ponieważ z kabiny korzystają osoby o różnym wzroście. Możliwość ustawienia końcówki prysznica na różnych poziomach jest więc bardzo funkcjonalną cechą. Regulować słuchawką można także w poziomie, to też jest możliwe dzięki zamocowaniu na drążku.

Powinien też być stabilny

Sam wygląd i możliwości regulacji to nie wszystko. Oczywiście elegancko prezentujący się drążek ze słuchawką na pewno robią ciekawe i estetyczne wrażenie, ale warto podkreślić, że ten element musi być przede wszystkim mocny i stabilny. Jest to gwarancja komfortowego użytkowania oraz bezpieczeństwa. Trudno sobie wyobrazić, by cała konstrukcja była źle zainstalowana i groziła ewentualnym oderwaniem się od mocowań. Może wówczas zrobić krzywdę osobie biorącej prysznic, ale też uszkodzić kabinę. Lepiej więc tego unikać.

Author: William F.