Jak utrzymać ład i porządek w łazience?

łazienka

W przeważającej większości mieszkań łazienka jest stosunkowo małym pomieszczeniem, a mimo to musi pomieścić całe mnóstwo kosmetyków i innych niezbędnych rzeczy. Jeżeli będą się one znajdowały na wierzchu, to nie tylko będziemy mieli dużo sprzątania, bo zbierający się na nich kurz trzeba będzie regularnie usuwać, a to będzie czasochłonne, ale również nie będzie to się dobrze prezentowało. Jednym słowem będzie panował nieład i kolorowa zbieranina. A przecież chcemy, aby nasze wnętrze było ładne i uporządkowane.

 

Podstawa to szafki

Nie wystarczy dbać o armaturę i to, żeby bateria wannowa stojąca, naścienna czy umywalkowa były lśniące i bez śladu zacieków. Równie istotne jest odpowiednie rozmieszczenie kosmetyków, płynów do prania i innych środków czystości. I w tym pomocne nam będą szafki. Powinniśmy pochować do nich wszelką chemię (szczególnie, gdy mamy małe dzieci), balsamy oraz kolorowe kosmetyki. Nie oznacza to, że mamy popadać w przesadę i schować dosłownie wszystko. Dwa flakoniki perfum mogą spokojnie znaleźć swoje miejsce na widoki i pełnić rolę ozdoby, ale dziesięć buteleczek, to już zdecydowanie za dużo.

 

Pomocne organizery

W utrzymaniu porządku w łazience pomocne okażą się na pewno różnej wielkości organizery i koszyczki. Powinniśmy posegregować kosmetyki i powkładać je do konkretnych pudełek, a dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli gdzie się dana rzecz znajduje. Takie organizery możemy również trzymać w szafkach, co ułatwia mycie półek, ponieważ nie musimy wyciągać poszczególnych kosmetyków.

Author: Micha Lina