Farba do płytek – czy warto?

Sporo mówi się o specjalnej farbie do płytek ceramicznych, która umożliwia szybką i co najważniejsze tanią metamorfozę łazienki. Nie trzeba zrywać starych płytek, dzięki czemu unikamy bałaganu, nie musimy brać fachowców, którzy położą nam nowe płytki i wezmą za to krocie – jednym słowem taki remont niesie ze sobą same plusy.

Dlatego jeśli denerwują nas wygląd naszej łazienki, która lata świetlności ma już dawno za sobą, a nie mamy pieniędzy na wymianę płytek ceramicznych, to powinniśmy wypróbować nowoczesne rozwiązanie, jakim jest farba do kafelek.

 

Ściany i podłoga jak nowe

Farby dostępne są w bardzo bogatej kolorystyce, dzięki czemu możemy mieć taki kolor płytek, jaki nam się tylko zamarzy. Jeśli planujemy pomalować zarówno ściany, jak i podłogę, to musimy pamiętać o tym, że nie możemy zrobić tego jedną i tą samą farbą. Dlaczego? Bo ta, która będzie znajdowała się na podłodze powinna charakteryzować się większą odpornością na ścieranie.

 

Jeden dzień i mamy nowe wnętrze

Tak naprawdę nawet łazienkę o większych rozmiarach jesteśmy w stanie pomalować w jeden dzień. Jednak zanim przystąpimy do prac malarskich, musimy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Oznacza to, że musimy zadbać o wyczyszczenie kafelek, które będziemy pokrywać farbą, ponieważ w innym razie nie będzie się ona trzymała… Takim tanim i ekspresowym sposobem uzyskamy całkiem nową i stylową łazienkę. A zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na zakup takich przedmiotów, jak bateria łazienkowa wannowa, bateria umywalkowa, nowe lustro czy oświetlenie, które podkreślą zmiany, jakie zaszły.

Author: Micha Lina