Dwa w jednym

Bardzo ważnym elementem wystroju łazienki są baterie. Zwykle mamy ich więcej niż jedną. Niezbędna jest nad umywalką, wanną i pod prysznicem.

Pomysł na małą łazienkę

Podwójną rolę pełnią baterie wannowo-prysznicowe, które są bardzo popularne w naszych łazienkach. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko nalewanie wody do wanny, ale mają też dodatkową funkcję. Wystarczy przymocować do takiej baterii wąż od prysznica i słuchawkę, aby mieć dwa w jednym. To bardzo praktyczne rozwiązanie w małych łazienkach, gdy jednak nie chcemy rezygnować z posiadania wanny i możliwości kąpieli w niej. Dopełnieniem takiego rozwiązania jest zasłonka lub szklana osłona na wannę, dzięki której unikniemy zalania podłogi w łazience. Choć prysznic wydaje się najprostszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem, to wielu z nas nie chce rezygnować z przyjemności, jaką daje kąpiel w wannie pełnej piany.

Dodatkowe funkcje

Wśród dostępnych na rynku tego rodzaju baterii, są takie, w których zastosowano nowoczesne technologie i które wyposażono w dodatkowe funkcje. Od tych tradycyjnych różnią się nie tylko interesującym, przemyślanym wzornictwem, ale też sposobem działania. Czasem mają więcej niż dwa pokrętła, a ich działania musimy się nauczyć, czytając wnikliwie instrukcję obsługi. Bardzo praktyczną funkcję pełni termostat, dzięki któremu możemy sobie ustawić taką temperaturę wody, jaka jest przez nas najbardziej pożądana i nie martwić się, że zmieni się ona podczas kąpieli. Specjalnie zaprojektowane węże prysznicowe dają także możliwość zmieniać strumień wody, na taki, jaki najbardziej nam odpowiada. Baterie wannowo-prysznicowe wykonywane są w różnych stylach i z różnych materiałów. Z łatwością znajdziemy takie, które będą odpowiednie do łazienek urządzonych minimalistycznie, klasycznie czy retro. Dobrze dobrane baterie łazienkowe mogą mieć duży wpływ na wygląd łazienki i panującą w niej atmosferę. Podczas zakupu bierzmy pod uwagę zarówno ich wygląd, jak i funkcje, w jakie zostały wyposażone.

Author: Kaktus z Lidla