Drobiazg, który ma znaczenie

Bateria umywalkowa to drobiazg, który ma duże znaczenie. Liczy się zarówno jej wygląd, materiał, z jakiego została wykonana, jak również sposób montażu i funkcje, w które została wyposażona.

Sztuka montażu

Ważne jest także miejsce, w którym bateria zostanie zamontowana. Nie może ona znaleźć się zbyt wysoko nad umywalką, bo wówczas woda może się rozbryzgiwać, zamiast trafiać bezpośrednio do spływu. Zbyt nisko zamontowana bateria sprawi z kolei, że korzystanie z niej stanie się utrudnione. Zanim jednak zdecydujemy o miejscu umieszczenia baterii, pomyślmy, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni do naszej łazienki. Bateria umywalkowa ścienna to bardzo modny i popularny w ostatnich latach model. Prezentuje się bowiem bardzo interesująco i jest doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych łazienek. Należy jednak pamiętać, że podłącza się je bezpośrednio do ukrytych w ścianie przewodów z ciepłą i zimną wodą.

Małe dzieło sztuki

Konkurencję dla ściennych stanowią z pewnością baterie stojące, które mocuje się w specjalnych otworach wyciętych w wannie czy umywalce. Na rynku oferowane są baterie stojące jedno- lub dwuotworowe. Rzadziej spotykane są także z trzema lub czterema otworami. W domach prywatnych raczej się ich nie stosuje, a zaliczane są do produktów ekskluzywnych. Baterie z dwoma kurkami pozwalają na regulowanie temperatury wody. Wygodne i łatwe w użytkowaniu są baterie jednootworowe, które również w łatwy sposób pozwalają ustawić pożądaną temperaturę wody. Wyposażone są one w tak zwaną głowicę mieszającą, która powinna być szczelna, aby bateria działała bez zarzutu. Łazienka to miejsce, w której wszystkie elementy powinny być funkcjonalne i praktyczne, abyśmy mogli cieszyć się komfortem i relaksem podczas kąpieli i innych czynności wykonywanych w łazience. Współcześnie produkowane baterie łazienkowe to często małe dzieła sztuki użytkowej. Mogą mieć nowoczesny wygląd lub stylistycznie nawiązywać do tych sprzed lat. Wybór odpowiedniej uzależniony jest od tego, w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka.

Author: Kaktus z Lidla