Dopasuj baterię do wnętrza

Bateria łazienkowa powinna być nie tylko ozdobnym, cieszącym oko gadżetem, ale także bardzo praktycznym elementem. W naszych łazienkach najczęściej spotykana jest bateria dwuuchwytowa, czyli taka, która ma dwa kurki.

Nowocześnie i retro

Jeden przeznaczony jest do puszczania wody zimnej, a drugi ciepłej, a ich odpowiednia kombinacja pozwala regulować temperaturę wody tak, by uzyskać oczekiwany przez nas efekt. Baterie łazienkowe różnią się między sobą jednak na różne sposoby. Na rynku dostępne są między innymi baterie sztorcowe, czyli stojące, które montuje się zwykle na umywalkach czy blatach. Może to być bateria dwuuchwytowa lub jednouchwytowa. Bardziej praktyczne i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu są te drugie z wymienionych, które mają tylko jeden uchwyt przeznaczony do regulowania temperatury i strumienia wody. Baterie z dwoma kurkami będą idealnym dopełnieniem łazienek urządzonych na przykład w stylu retro.

Montuj, jak chcesz

Z kolei łazienkowe baterie ścienne to rozwiązanie chyba najpopularniejsze i najbardziej lubiane. Baterie te mogą być podtynkowe lub natynkowe, a każda z nich ma swoje zalety. Warto wybrać taki rodzaj montażu, który da efekt najbardziej odpowiadający naszym gustom i upodobaniom. Bardzo interesującym i innowacyjnym rozwiązaniem są baterie wannowe wolnostojące. Nadają one wnętrzu elegancki i wykwintny wygląd. Trudno dla nich znaleźć miejsce w łazienkach niewielkich rozmiarów, ale idealnie będą się prezentować w przestronnych pokojach kąpielowych. Ich zaletą jest to, że można je umieścić w dowolnym miejscu przy wannie – zarówno z boku, jak i z przodu czy z tyłu. Baterie te mogą być w różnych stylach – zarówno klasyczne, dekoracyjne, jak i bardzo nowoczesne i proste w formie. Wybierając baterię do swojej łazienki musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważne jest to, aby pasowała stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia, ale to nie wszystko. Od rodzaju baterii zależy również to, jak dużo wody zużyjemy, a to ma znaczenie, jeżeli zależy nam na oszczędnym nią gospodarowaniu.

Author: Kaktus z Lidla